PARTNER PORTALU
  • BGK

Ustawy antyodorowej na razie nie będzie

  • PAP/Rzeczpospolita    8 października 2013 - 06:40
Ustawy antyodorowej na razie nie będzie

Ustawa antyodorowa miała pomóc mieszkańcom, którzy skarżą się na smród z sąsiadujących z nimi zakładów przemysłowych m.in. ferm drobiu i zwierząt futerkowych. Ale nowe przepisy nie powstaną, rząd przerwał nad nimi prace - ustaliła "Rzeczpospolita".
Ministerstwo Środowiska zaprzestało prac nad ustawą, bo przepisy antyodorowe są już rozsiane w innych regulacjach. "Szybsze i lepsze skutki może przynieść prowadzenie działań, które sprawią, że obowiązujące już przepisy będą właściwie interpretowane, przestrzegane i egzekwowane" - wyjaśnia MŚ.

Resort dodaje, że zamówił ekspertyzę dotyczącą odorów, zaplanował też seminarium na ten temat. Uzupełnienie obecnych regulacji rozważy zaś po konsultacjach z innymi ministerstwami.

Być może zbytnio przywiązaliśmy się do ustawy antyodorowej, a problem można rozwiązać w inny sposób - mówi posłanka PO Julia Pitera.

Z kolei poseł PiS Marek Opioła ocenia, że rząd ugiął się pod presją lobby przedsiębiorców.

Jak wymienia "Rz", projektowi sprzeciwiały się m.in.: Krajowa Rada Izb Rolniczych, Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt, Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • leda, 2013-10-08 14:22:51

    widać UE musi stworzyć w tej sprawie odpowiednią dyrektywę,bowiem iinaczej w Polsce nie daje się wprowadzać prawa korzystnego dla obywateli.