PARTNER PORTALU
  • BGK

Usuwasz azbest w Ostrowcu, nie musisz mieć meldunku

  • AW    6 lutego 2012 - 20:35
Usuwasz azbest w Ostrowcu, nie musisz mieć meldunku

Radni w Ostrowcu Świętokrzyskim rozszerzyli katalog osób mogących się starać o dofinansowanie na usunięcie azbestu. Wnioski należy składać do końca marca.
Ostrowiec Świetokrzyski od trzech lat realizuje „Program usuwania wyrobów zawierających azbest”, zatwierdzonego przez Radę Miasta - przypomina tamtejszy magistrat.

Program zakłada przyznanie właścicielom nieruchomości i spółdzielniom mieszkaniowym dotacji pokrywającej koszty związane z demontażem, załadunkiem, transportem i unieszkodliwianiem wyrobów z azbestem. Pozostałe koszty, jak na przykład ułożenie nowego pokrycia dachowego, właściciele i administratorzy budynków muszą pokryć ze środków własnych.

- Do końca marca przyjmowane będą wnioski o uzyskanie w tym roku dofinansowania na ten cel - poinformował prezydent miasta Jarosław Wilczyński (oceń jego działnia). Podczas ostatniej sesji radni Rady Miasta rozszerzyli katalog osób uprawnionych do skorzystania z tej formy pomocy.

- Aktualnie wnioski w tej sprawie mogą również składać osoby nie zameldowane w Ostrowcu, ale posiadające tu swoje nieruchomości. Jestem zadowolony z dotychczasowej współpracy z mieszkańcami. Wierzę, że rozszerzenie grona podmiotów uprawnionych do uzyskania dotacji przyczyni się do rozwiązania problemu azbestu w naszym mieście -  dodał prezydent Wilczyński.

W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono 100 tys złotych na ten cel. Podobnie jak w latach ubiegłych, miasto stara się również o uzyskanie dofinansowania na realizację tego programu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

    

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.