PARTNER PORTALU
  • BGK

W Dniu Ziemi o bioróżnorodności

  • KB    22 kwietnia 2010 - 08:31
W Dniu Ziemi o bioróżnorodności

Dzisiaj, w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi, miłośnicy przyrody będą rozmawiać na temat poprawy stanu środowiska.
Dzisiaj, (22 kwietnia)  w siedzibie kujawsko-pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku odbędzie się debata dotycząca bioróżnorodności regionu.

Wydarzenie organizuje urząd marszałkowski w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Ziemi.

Uczestnicy dyskutować będą na temat różnorodności gatunków roślin i zwierząt w województwie kujawsko-pomorskim. Zagadnienie bioróżnorodności to jedno z podstawowych pojęć biologicznych, obejmujące również problemy zróżnicowania zasobów środowiska i poszczególnych ekosystemów – pól, lasów, rzek. Różnorodność biologiczna pozwala na zachowanie równowagi w środowisku. Dlatego wśród tematów debaty znajda się też zagadnienia związane z popularyzacją bioróżnorodności oraz poprawy stanu środowiska.

Organizatorzy zaprosili do udziału w dyskusji przedstawicieli uczelni wyższych, organizacji pozarządowych, parków krajobrazowych oraz urzędów i instytucji, zajmujących się w województwie problemami ekologii i ochrony środowiska.

Urząd Marszałkowski przygotował debatę w ramach ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Ziemi, które w tym roku przebiegać będą pod hasłem ,,Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”. Na świecie święto ziemi obchodzone jest od czterdziestu lat a w Polsce - od dwudziestu. Tematyka czwartkowej debaty nawiązuje również do ustaleń Zgromadzenia Ogólnego ONZ, które ustanowiło rok 2010 Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: