PARTNER PORTALU
  • BGK

W Dniu Ziemi o bioróżnorodności

  • KB    22 kwietnia 2010 - 08:31
W Dniu Ziemi o bioróżnorodności

Dzisiaj, w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi, miłośnicy przyrody będą rozmawiać na temat poprawy stanu środowiska.
Dzisiaj, (22 kwietnia)  w siedzibie kujawsko-pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku odbędzie się debata dotycząca bioróżnorodności regionu.

Wydarzenie organizuje urząd marszałkowski w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Ziemi.

Uczestnicy dyskutować będą na temat różnorodności gatunków roślin i zwierząt w województwie kujawsko-pomorskim. Zagadnienie bioróżnorodności to jedno z podstawowych pojęć biologicznych, obejmujące również problemy zróżnicowania zasobów środowiska i poszczególnych ekosystemów – pól, lasów, rzek. Różnorodność biologiczna pozwala na zachowanie równowagi w środowisku. Dlatego wśród tematów debaty znajda się też zagadnienia związane z popularyzacją bioróżnorodności oraz poprawy stanu środowiska.

Organizatorzy zaprosili do udziału w dyskusji przedstawicieli uczelni wyższych, organizacji pozarządowych, parków krajobrazowych oraz urzędów i instytucji, zajmujących się w województwie problemami ekologii i ochrony środowiska.

Urząd Marszałkowski przygotował debatę w ramach ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Ziemi, które w tym roku przebiegać będą pod hasłem ,,Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”. Na świecie święto ziemi obchodzone jest od czterdziestu lat a w Polsce - od dwudziestu. Tematyka czwartkowej debaty nawiązuje również do ustaleń Zgromadzenia Ogólnego ONZ, które ustanowiło rok 2010 Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.