PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gliwicach nie posegregujesz...

  • 24gliwice.pl    30 września 2013 - 19:38
W Gliwicach nie posegregujesz...

Firma Remondis ciągle nie dostarczyła odpowiednich pojemników i część mieszkańców Gliwic nawet jeśli segregację zadeklarowała musi poczekać.
Przyczyną opóźnień jest przede wszystkim niedostarczenie na czas odpowiednich pojemników do segregacji.

- Zaopatrzenie miast w odpowiednie kontenery to prawdziwa "gehenna" - przyznaje w portalu www.24gliwice.pl Marek Pływaczyk, ogólnopolski przedstawiciel firmy.

W Gliwicach wymiana pojemników na odpady odbywa się powoli, ale sukcesywnie. Śmieci gromadzone przez mieszkańców, którzy zobowiązali się do segregacji, a ciągle nie mogą tego robić, trafiają do sortowni Remondis-u, gdzie dokonywana jest ich selekcja.

Jak pisze www.24gliwice.pl według zapewnień urzędników, problem powinien zostać rozwiązany do 10 października.

Remondis zapewnił ponoć Magistrat, że do tego czasu otrzyma od dostawców odpowiednie pojemniki. Wtedy też miasto zacznie baczniej przyglądać się czy mieszkańcy, którzy zadeklarowali segregację wywiązują się z umowy.

- W momencie, kiedy wszyscy, którzy zadeklarowali segregację zostaną wyposażeni w odpowiednie kontenery, rozpoczniemy ich wyrywkową kontrolę - informuje Mariola Pendziałek z Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miasta w Gliwicach.

Umowa zobowiązująca Remondis do wywożenia odpadów komunalnych na terenie Gliwic, została zawarta na 24 miesiące i 32 mln złotych.

pt

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.