W Krakowie rośliny pomogą walczyć z pyłami

W walce ze smogiem pomogą rośliny wyłapujące pył. Na początek obsadzone nimi zostaną ekrany akustyczne w ciągu ulic Grota-Roweckiego – Bobrzyńskiego – Czerwonych Maków.
W Krakowie rośliny pomogą walczyć z pyłami
W Krakowie w walce ze smogiem pomogą rośliny wyłapujące pył. Fot. Pixabay.com

Zarząd Zieleni Miejskiej będzie sadził w Krakowie rośliny, które pomogą wyłapywać szkodliwy pył. Są to głównie pnącza – choćby milin amerykański, różne rodzaje winorośli i wiciokrzewów, ale także krzewy – irgi czy berberysy.

– W najbliższym roku planujemy obsadzenie pnączami ekranów wzdłuż odcinka Grota–Roweckiego – Bobrzyńskiego – Czerwonych Maków. Część tego odcinka ozdobią rośliny pozyskanie w ramach działań inicjatyw lokalnych w oparciu o projekt „Dzielnice Planują”. Koszty z tym związane zostaną pokryte z pieniędzy Dzielnicy VIII Dębniki – informuje Katarzyna Przyjemska z ZZM.

Poza pnączami sadzone będą również krzewy okrywowe. Co ważne, akcja odbędzie się z udziałem mieszkańców, którzy sami na przygotowanym wcześniej przez ZZM terenie oraz pod okiem fachowców sadzić będą zaprojektowane rośliny.

Akcja na Ruczaju to część planu nasadzania roślin pyłochłonnych wzdłuż ciągów komunikacyjnych. Poza ekranami w planach jest również obsadzenie pnączami muru na skrzyżowaniu al. Kijowskiej i ul. Nawojki przy SP nr 12. Zgodnie z planem, rośliny wyłapujące pył mają rosnąć wzdłuż ulic Czarnowiejskiej, Konopnickiej, Królewskiej, al. Krasińskiego, Armii Krajowej i Witosa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A może by tak walczyć z przyczynami a nie skutkami?

MW, 2016-01-15 12:27:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE