PARTNER PORTALU
  • BGK

W Krakowie smog, w sobotę darmowa komunikacja publiczna

  • PAP/JS    3 lutego 2017 - 21:05
W Krakowie smog, w sobotę darmowa komunikacja publiczna
Jakość powietrza w mieście jest wciąż zła i bardzo zła (fot. pixabay.com)

• Nad Krakowem wciąż unosi się smog.
• Z powodu dużego zanieczyszczenia powietrza w sobotę (4 lutego) kierowcy i ich pasażerowie będą mogli darmowo podróżować komunikacją publiczną – poinformował wieczorem urząd miasta.
Darmowa komunikacja publiczna ponownie będzie obowiązywać w mieście i gminach sąsiednich. Piątek (3 lutego) był jedynym dniem od soboty (28 stycznia), na który miasto, z powodu nieznacznej poprawy jakości powietrza, nie wprowadziło bezpłatnej komunikacji. Darmowe przejazdy autobusami i tramwajami dla kierowców i ich pasażerów obowiązują, kiedy dobowe stężenie PM10 przekracza 150 mikrogramów na m sześc.

Jakość powietrza w mieście jest wciąż zła i bardzo zła. Zgodnie z prognozami zamieszczonymi na stronie małopolskiego urzędu marszałkowskiego, również w weekend jakość krakowskiego powietrza będzie bardzo zła.

Urząd Miasta Krakowa informuje, że "z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby posiadające dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi - maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie".

Obecnie w Krakowie panuje I stopień zanieczyszczenia powietrza (stężenie pyłu PM10 pomiędzy 50 a 200 mikrogramów na m sześc.). Wcześniej (wtorek-czwartek) obowiązywał alarm smogowy (III stopień zanieczyszczenia) - średnie dobowe stężenie PM10 przekraczało 300 mikrogramów na m sześc. Dopuszczalna norma to 50 mikrogramów na m sześc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.