W Łomży pozbędą się azbestu

  • wer/lomza.pl
  • 12-01-2012
  • drukuj
Kolejne wyroby zawierające azbest mają szansę zniknąć z Łomży. Prezydent wydał obwieszczenie dotyczące zasad dofinansowania zadań z zakresu usuwania azbestu w 2012 roku.
W Łomży pozbędą się azbestu

Już teraz urząd miejski przystępuje do tworzenia listy osób ubiegających się o takie dofinansowanie.

W 2011r. z 78 łomżyńskich nieruchomości wywieziono niemal 160 ton azbestu. Firma, która wygrała przetarg, na zlecenie magistratu zdejmowała eternit i transportowała go na składowisko.

W tym roku procedura będzie nieco inna - właściciel nieruchomości musi sam zadbać o demontaż eternitu, a ratusz sfinansuje w pełnej wysokości koszty transportu i unieszkodliwiania odpadów azbestowych, powstałych w związku z wymianą pokryć dachowych lub elementów elewacji na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Miasto przeznaczy na ten cel środki z własnego budżetu. Wszyscy mieszkańcy Łomży (zabierz głos/oceń prezydenta), którzy planują w tym roku wymianę pokryć dachowych i usunięcie eternitu z dofinansowaniem powinny dostarczyć do urzędu do 10 kwietnia odpowiedni wniosek.

Można go wysłać pocztą lub złożyć w Centrum Obsługi Mieszkańców. Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej urzędu w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce komunikaty oraz w siedzibie urzędu  lub pod linkiem: http://www.lomza.pl/bip/index.php?wiad=9158 Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE