PARTNER PORTALU
  • BGK

W Opolskiem planują farmy wiatrowe

  • KB    17 maja 2010 - 15:30

Opolscy samorządowcy spotkali się z przedstawicielami konsorcjum firm zainteresowanych budową farmy wiatrowej w gminach Pawłowiczki i Polska Cerekiew.
Przedstawiciele inwestora zaprezentowali swoje zamierzenia inwestycyjne, z których wynikało, że będzie to największa inwestycja tego typu w regionie i jedna z największych w kraju.

Budowie farmy wiatrowej będzie towarzyszyła rozbudowa infrastruktury drogowej. Powstanie około 60 km dróg dojazdowych przystosowanych do ciężkiego transportu, które po zakończeniu inwestycji będą służyć rolnikom oraz mieszkańcom gmin.

Zdaniem Antoniego Jastrzembskiego planowane zadanie będzie służyć rozwojowi województwa. Tomasz Kostuś zwrócił natomiast uwagę na proekologiczny charakter inwestycji i jej znaczenie dla realizacji pakietu klimatycznego 3x20 przez region opolski, a także na możliwości dywersyfikacji dochodów rolników właścicieli gruntów, na których będzie realizowana ta inwestycja.

Zdaniem samorządowsców przez powstanie farmy wzrosną także dochody samorządów lokalnych, co przełoży się na nowe możliwości realizacji potrzeb mieszkańców.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.