PARTNER PORTALU
  • BGK

W Opolu sprawdzisz jakość powietrza przez telefon

  • PAP (JP)    24 lutego 2018 - 16:38
W Opolu sprawdzisz jakość powietrza przez telefon
Przez telefon można uzyskać informacje nt. stanu powietrza i adresów instytucji, w których można zgłaszać przypadki naruszeń. Fot. PTWP

W Opolu uruchomiono infolinię, poprzez którą można uzyskać informacje na temat jakości powietrza. Projekt jest adresowany głównie do osób mających problem z korzystaniem z internetu.
Pod numerem telefonu dyżurują dwie godziny dziennie wolontariusze, u których można uzyskać zarówno informacje na temat aktualnego stanu powietrza, jak i możliwości ochrony przed smogiem i adresów instytucji, w których można zgłaszać np. przypadki używania zakazanych prawem paliw. W pierwszym dniu z porad infolinii skorzystało kilkunastu mieszkańców Opola.

Jarosław Pilc, założyciel fundacji i pomysłodawca utworzenia infolinii podkreśla, że uruchomiony projekt ma charakter pilotażowy. Docelowo ma działać przez wszystkie dni tygodnia przez kilkanaście godzin dziennie i na terenie całego województwa. W tej sprawie prowadzone są rozmowy z urzędem marszałkowskim województwa opolskiego.

- Oczywiście, są komunikaty na stronach internetowych, jednak często nikt nie zauważa, że spora część społeczeństwa, głównie osoby starsze, nie mogą lub nie potrafią do tych danych samodzielnie dotrzeć. Właśnie dla nich nasi wolontariusze wyszukują przydatne dane i starają się im w możliwie przystępny sposób przekazać te informacje służąc jednocześnie przydatnymi radami. Wstępnie nasz projekt poparł marszałek województwa, ale mamy też nadzieję, że do akcji włączą się także firmy - powiedział Pilc.

Projekt prowadzony przez fundację Dla Czystego Powietrza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.