PARTNER PORTALU
  • BGK

W Rzeszowie usuną tysiące metrów azbestu

  • PAP    27 maja 2011 - 12:44
W Rzeszowie usuną tysiące metrów azbestu

Prawie 300 wniosków złożyli mieszkańcy Rzeszowa, którzy chcą uzyskać dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Całkowita ilość azbestu zgłoszona do usunięcia to 40 tys. mkw.
Jak poinformował dyrektor wydziału ochrony środowiska i rolnictwa w urzędzie miasta w Rzeszowie Stanisław Homa, na zrealizowanie wszystkich wniosków potrzebne będzie 440 tys. zł.

„Z 40 tys. m. kw. zgłoszonego do usunięcia azbestu – 17 tys. stanowi eternit, znajdujący się na dachach budynków. Pozostałe 23 tys. mkw. to odpady zawierające azbest, które mieszkańcy składowali na swoich posesjach” – dodał.

Homa zaznaczył, że program usuwania z terenu Rzeszowa wyrobów zawierających azbest współfinansowany jest z trzech źródeł: w 50 proc. finansuje go Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w 35 proc. wojewódzki oddział tej instytucji, pozostałe 15 proc. pochodzi z budżetu miasta.

„Wysłaliśmy już wniosek do wojewódzkiego FOŚiGW o przydzielenie środków na realizację złożonych wniosków. Decyzję powinniśmy poznać za ok. dwa tygodnie” – powiedział Homa. Gdy tylko środki zostaną przyznane, miasto zamierza rozpisać przetarg na usuwanie azbestu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.