W Rzeszowie usuną tysiące metrów azbestu

Prawie 300 wniosków złożyli mieszkańcy Rzeszowa, którzy chcą uzyskać dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Całkowita ilość azbestu zgłoszona do usunięcia to 40 tys. mkw.
W Rzeszowie usuną tysiące metrów azbestu

Jak poinformował dyrektor wydziału ochrony środowiska i rolnictwa w urzędzie miasta w Rzeszowie Stanisław Homa, na zrealizowanie wszystkich wniosków potrzebne będzie 440 tys. zł.

„Z 40 tys. m. kw. zgłoszonego do usunięcia azbestu – 17 tys. stanowi eternit, znajdujący się na dachach budynków. Pozostałe 23 tys. mkw. to odpady zawierające azbest, które mieszkańcy składowali na swoich posesjach” – dodał.

Homa zaznaczył, że program usuwania z terenu Rzeszowa wyrobów zawierających azbest współfinansowany jest z trzech źródeł: w 50 proc. finansuje go Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w 35 proc. wojewódzki oddział tej instytucji, pozostałe 15 proc. pochodzi z budżetu miasta.

„Wysłaliśmy już wniosek do wojewódzkiego FOŚiGW o przydzielenie środków na realizację złożonych wniosków. Decyzję powinniśmy poznać za ok. dwa tygodnie” – powiedział Homa. Gdy tylko środki zostaną przyznane, miasto zamierza rozpisać przetarg na usuwanie azbestu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE