PARTNER PORTALU
  • BGK

W serwisie Youtube miniserial o walczących ze smogiem strażnikach miejskich z Katowic

  • PAP/MIW    7 kwietnia 2018 - 11:42
W serwisie Youtube miniserial o walczących ze smogiem strażnikach miejskich z Katowic
Miniserial o katowickich strażnikach miejskich udostępniony został na kanale Youtube Urzędu Miasta Katowice. (fot. mat. UM Katowice)

„Na straży czystego powietrza” – to tytuł pięcioodcinkowego miniserialu o katowickich strażnikach miejskich walczących z niską emisją, udostępniony właśnie na kanale Youtube Urzędu Miasta Katowice.
Pięcioodcinkowy serial został zrealizowany na wzór takich produkcji jak "Uwaga! Pirat" czy "STOP drogówka". Jego bohaterami są trzej strażnicy miejscy: Marek Żemła, Michał Osowski i Damian Nawara.

Jak zapewniają realizatorzy, serial pokazuje ich pracę "od podszewki, bez retuszu i bez kompromisów". Przedstawione w nim sytuacje nie były wcześniej planowane. Z uwagi na ochronę danych osobowych twarze osób, których piece i opał są kontrolowane, zostały zamazane.

- Zależało nam, aby w nowy sposób zwrócić uwagę na problem niskiej emisji. W założeniu materiał miał być lekki w odbiorze, ale także pouczający. Mamy nadzieję, że tak zostanie oceniony przez internautów. Wzorem największych platform streamingowych udostępniliśmy wszystkie odcinki jednocześnie - powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

Strażnicy miejscy w filmie nie tylko wystawiają mandaty i pouczenia, ale też informują mieszkańców o możliwości pozyskania miejskiego dofinansowania na wymianę systemów grzewczych na proekologiczne lub przekonują do zakupu lepszego opału. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.