PARTNER PORTALU
  • BGK

W Szczecinie powstaje ptasi azyl. W budowie pomagają mieszkańcy

  • JS    7 lipca 2017 - 21:38
W Szczecinie powstaje ptasi azyl. W budowie pomagają mieszkańcy
Jesienią zasadzonych zostanie 1500 krzewów, których owoce będą służyły jako pożywienie dla ptaków. (fot. wiadomosci.szczecin.eu)

Mieszkańcy Szczecina wraz z pracownikami Zakładu Usług Komunalnych rozpoczęli tworzenie w Kijewie ptasiego azylu. W piątek (7 lipca) stawili się na terenie byłej strzelnicy wojskowej i przystąpili do montażu pierwszych skrzynek lęgowych. Docelowo znajdzie się ich 100, dodatkowo 20 budek dla nietoperzy. Będą także poidełka oraz ławki.
Przewidziane są także atrakcje dla mieszkańców w postaci ścieżki przyrodniczej „Cichy zakątek”. Ciągnęła się będzie od strzelnicy, aż do szlabanu ustawionego na końcu ulicy Kurzej. Wzdłuż niej ustawione będą nowe tablice edukacyjne.

Jesienią zasadzonych zostanie 1500 krzewów, których owoce będą służyły jako pożywienie dla ptaków.

W przyszły piątek przeprowadzona zostanie druga część akcji, w której również mogą wziąć udział mieszkańcy. Swoją obecność zapowiedzieli już ponownie członkowie Stowarzyszenia Kocham Kijewo. Wszyscy spotkają się podobnie jak dzisiaj, o godzinie 8 rano na terenie strzelnicy.

 „Akcja edukacyjno – ochronna „Ptasia Remiza” jest to zadanie Zakładu Usług Komunalnych, które odbywa się w ramach projektu „Cykl działań z zakresu ochrony przyrody i edukacji ekologicznej w roku 2017”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.