W Tyszowcach powstanie farma wiatrowa

W gminie Tyszowce firma Elektrownia Wiatrowa Kresy I, należąca portugalskiego koncernu energetycznego do EDP Renewables, zamierza wybudować farmę wiatrową o mocy około 34 MW.

Na farmie ma stanąć 17 turbin wiatrowych o mocy około 2 MW każda. Jeśli firma uzyska wymagane pozwolenia farma wiatrowa powstanie w 2012 roku.

Zostały już przeprowadzone badania siły i ciągłości wiatrów w rejonie, teraz powstaje stacja badawcza, w której zbierane będą dalsze pomiary. W przyszłym miesiącu mają zakończyć się także badania ornitologiczne sprawdzające czy farma wiatrowa nie wpłynie negatywnie na ptaki i nietoperze. Inwestor wystąpił już do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o pozwolenie na budowę, by je uzyskać niezbędne jest jeszcze przedstawienie dokumentów potwierdzających dzierżawę gruntów pod inwestycje.

W celu zdobycia akceptacji społecznej dla przedsięwzięcia prowadzone są spotkania informacyjne z mieszkańcami, podczas których wyjaśniane są im korzyści wynikające z budowy farmy wiatrowej.

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Po pierwsze jak postawią wiatraki spadnie cena ziemi, będziemy musieli uzgadniać rodzaj zasiewów,ograniczy się zabudowa itd.zastanówmy się czy warto?!!
to jedna wielka lipa!więcej szkód nam to przy
...niesie niż zysków
dlaczego nikt nie mówi,że cena ziemi dramatycznie spadnie,że trzeba będzie uzgadniać rodzaj zasiewów,ograniczy się zadudowa itd.
zastanówmy się czy naprawde warto?!!rozwiń

mate9, 2010-11-25 08:36:59 odpowiedz

To bardzo dobra decyzja.Powinno się wybudować jak najwięcej elektrowni wiatrowych.Najtańsza i najbardziej nieszkodliwa produkcja energii elektrycznej.Wiatru nigdy nie zabraknie.

Marian., 2010-09-03 19:35:53 odpowiedz

No właśnie, dlatego Ekoenergia się nie kwalifikuje zupełnie. Mnóstwo shitu spłyneło na cały sektor przez ich "dokonania" wiec mam nadzieje, ze przyszli inwestorzy będą dużo ostrożniejsi.

oZiL, 2010-09-02 22:04:10 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE