PARTNER PORTALU
  • BGK

W Warszawie święto recyklingu

  • KB    12 maja 2010 - 12:09

Urząd miejski Warszawy już po raz piąty organizuje Warszawskie Dni Recyklingu. Finałem, trwających od połowy maja imprez będzie - jak co roku - ekologiczny piknik, na którym surowce wtórne będzie można wymienić na kwiaty i sadzonki.
Warszawskie Dni Recyklingu są coroczną imprezą edukacyjną, której głównym celem jest promocja postaw proekologicznych oraz krzewienie wśród mieszkańców Warszawy idei selektywnej zbiórki surowców wtórnych i recyklingu. - W tym roku, dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przedsięwzięcie realizowane będzie na większą skalę niż dotychczas – cieszy się Paweł Lisicki, zastępca dyrektora biura ochrony środowiska.

Na odbywające się w ramach Dni Recyklongu imprezy warto przynieść makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Surowce wtórne będzie można wymienić na piękne, zielone nagrody – zioła, kwiaty oraz sadzonki drzew i krzewów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.