PARTNER PORTALU
  • BGK

Wałbrzych bierze przykład z Krakowa. Dopłaci do wymiany kotła

  • em    7 marca 2014 - 10:17
Wałbrzych bierze przykład z Krakowa. Dopłaci do wymiany kotła

Miasto Wałbrzych i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło porozumienie w sprawie podjęcia wspólnych działań zmierzających do zastąpienia gazem ziemnym dotychczasowego paliwa stałego wykorzystywanego do celów grzewczych przez mieszkańców Wałbrzycha.
- Wałbrzych po Krakowie jest drugim miastem w Polsce, w którym będziemy realizować ten program. Umożliwiamy mieszkańcom Wałbrzycha pozyskanie środków finansowych stanowiących częściową refundację kosztów zakupu urządzeń grzewczych opalanych gazem ziemnym, instalowanych w miejsce likwidowanych, dotychczasowych źródeł ciepła - mówiła Agnieszka Chmielarz Zastępca Dyrektora Departamentu Handlu Detalicznego PGNiG.

- W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel 204 000 zł, z czego do wykorzystania przez mieszkańców Wałbrzycha jest 162 000 zł. Jeśli program się sprawdzi zakładamy zwiększenie środków - dodała pani Dyrektor.

- To kolejny krok do realizacji Programu Zielony Wałbrzych 2020, którego elementem jest Program Ograniczenia Niskiej Emisji. Miasto także dofinansuje konwersję kotłów, nawet do 50% całości kosztów, jednak nie więcej niż 5000 zł. Będziemy uwzględniać wymiany dokonywane już od 1 stycznia 2014 roku. Szczegółowych informacji udziela Biuro Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa wałbrzyskiego Urzędu Miejskiego. - mówił Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Małgorzata Pietras-Szewcz, 2014-03-07 19:06:41

    A kto dopłaci mieszkańcom do rachunku za gaz??? Wałbrzyski problem to stare instalacje w których spala się 'co popadnie'. Robią tak ludzie których nie stać na opał. Co im po nowym piecu na gaz jak nie będzie ich stać na rachunek. Po całej akcji i tak będą palić tym czym palili dotychczas. Takie dzia...łania są nieprzemyślane. Już lepiej zainwestować np. w ciepłownie...  rozwiń