PARTNER PORTALU
  • BGK

Walka ze smogiem. Bydgoszcz postawiła na edukację

  • JS    19 lutego 2018 - 21:50
Walka ze smogiem. Bydgoszcz postawiła na edukację
Mieszkańcy najczęściej pytali o możliwości dodatkowego źródła finansowania do wymiany ogrzewania czy dofinansowania do zakupu kolektorów słonecznych(fot. pixabay.com)

Czym jest smog? Jak zmniejszyć niską emisję? I jaki realny wpływ mają mieszkańcy na jakość powietrza w mieście? Na te i inne pytania odpowiadali eksperci podczas warsztatów związanych z ochroną jakości powietrza. To jeden z elementów polityki miasta związanej z walką ze smogiem.
Przez ostatnie tygodnie mieszkańcy Bydgoszczy mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów, które miały zachęcić do postawy proekologicznej, do zadbania o powietrze w mieście, a tym samym do wymiany niskosprawnych pieców węglowych na ekologiczne i rezygnacji z palenia śmieciami czy węglem niskiej jakości. W ramach akcji odbyło się 11 spotkań na osiedlach, które w sposób szczególny narażone są na niską emisję.

Podczas dwugodzinnych warsztatów mieszkańcy uzyskali kompleksowe informacje m. in. jakie są konsekwencje spalania odpadów, czym jest smog i skąd się bierze, jak się zachować podczas alarmu smogowego, a także poznać skuteczne sposoby ograniczania zanieczyszczeń powietrza. Ponadto jednym z prowadzących warsztat był lekarz, który wyjaśnił jaki wpływ na zdrowie człowieka ma smog. Specjaliści odpowiedzieli na pytania dotyczące programów dofinansowania do wymiany ogrzewania, a na koniec odbyły się pokazy spalania paliw wraz z pomiarem emitowanych substancji.

Mieszkańcy najczęściej pytali o możliwości dodatkowego źródła finansowania do wymiany ogrzewania czy dofinansowania do zakupu kolektorów słonecznych. Ponadto padły pytania o program EKOpiec, który prowadzony jest przez WFOŚiGW., najekonomiczniejsze metody spalania paliw oraz o to czym właściwie można palić w piecu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.