PARTNER PORTALU
  • BGK

Walka ze smogiem: w Rudzie Śląskiej podłączą 40 budynków do sieci ciepłowniczej

  • JD    8 grudnia 2017 - 13:40
Walka ze smogiem: w Rudzie Śląskiej podłączą 40 budynków do sieci ciepłowniczej
Dzięki umowie zawartej pomiędzy WFOŚiGW w Katowicach a Węglokoks Energia do sieci ciepłowniczej zostanie włączonych 40 budynków wielorodzinnych w Rudzie Śląskiej. Fot. Shutterstock.com

To kolejny krok w walce ze smogiem w Rudzie Śląskiej. Dzięki umowie zawartej pomiędzy WFOŚiGW w Katowicach a Węglokoks Energia do sieci ciepłowniczej zostanie włączonych 40 budynków wielorodzinnych w Rudzie Śląskiej.
- Wymiana pieców, uchwały antysmogowe usuwające z rynku opałowego węgiel najgorszej jakości czy akcje społeczne to ważne przedsięwzięcia. Jednak najskuteczniejszą metodą w walce z niską emisją, która jest podstawową przyczyną smogu, jest systematyczne przyłączanie do sieci kolejnych budynków. To właśnie robimy - mówi Jerzy Warmuziński, prezes zarządu Węglokoks Energia ZCP Sp. z o.o.

Umowę na dofinansowanie projektu pn.: "Likwidacja niskiej emisji na terenie miasta Ruda Śląska poprzez przyłączenie do sieci ciepłowniczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej budynków wielorodzinnych wykorzystujących indywidualne źródła ciepła” podpisali prezes Jerzy Warmuziński oraz prezes zarządu WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot.

Więcej na portalu wnp.pl

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.