PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Akcja "Milion drzew" zakończona. Wiemy, gdzie zostaną zasadzone drzewa

  • jk    23 listopada 2017 - 21:46
Warszawa: Akcja "Milion drzew" zakończona. Wiemy, gdzie zostaną zasadzone drzewa
Trwa jesienne sadzenie drzew w Warszawie. (Fot. mat. pras.)

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że warszawiacy tak chętnie włączyli się do wirtualnych nasadzeń w aplikacji „Milion drzew”. Od marca wskazali nam ponad siedem i pół tysiąca miejsc, gdzie chcieliby, aby pojawiła się nowa zieleń - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.
• Przy warszawskich ulicach rozpoczęły się jesienne nasadzenia. Tegoroczne prace mają jednak szczególnych charakter.

• Wynika to z faktu, że w ciągu najbliższych trzech tygodni stolica wzbogaci się o blisko 1200 dorodnych drzew, a także z racji tego, że miejsca do nasadzeń wskazali sami mieszkańcy.

• Pomogła w tym aplikacja „Milion drzew”.

Przypomnijmy, każdy mieszkaniec stolicy mógł wskazać miejsce, w którym będzie posadzone drzewo. Umożliwiła to specjalna aplikacja "Mioliom drzew". Mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje. Gdy zgłoszenie nie mogło zostać przyjęte - aplikacja poinformowała dlaczego. Powodów mogło być wiele. Planując nasadzenia trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Są to m.in. strefy ochronne torowisk czy wałów powodziowych, własność terenu, infrastruktura podziemna, latarnie, a także plany zagospodarowania przestrzennego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że warszawiacy tak chętnie włączyli się do wirtualnych nasadzeń w aplikacji „Milion drzew”. Od marca wskazali nam ponad siedem i pół tysiąca miejsc, gdzie chcieliby, aby pojawiła się nowa zieleń. Teraz przyszedł czas, aby wypełnić nasze zobowiązanie wobec mieszkańców. Zgodnie z ich postulatami sadzimy nowe drzewa w miejscach które sami wybrali – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

– W pierwszej kolejności, spośród wszystkich elektronicznych wniosków, wyłoniliśmy te ulice, gdzie zaznaczonych zostało najwięcej „edrzewek”. Był to dla nas wyraźny sygnał, że to właśnie w tych lokalizacjach mieszkańcom zieleni brakuje najbardziej. By to poprawić w wielu miejscach oprócz drzew zasadzimy także – mówi Marek Piwowarski, dyrektor zarządu zieleni m.st. Warszawy.

– Bardzo się cieszę, że we wskazanych przez mieszkańców miejscach, tak szybko pojawią się drzewa. To dowód na to, że zielone potrzeby warszawiaków są traktowane poważnie, a zasadzenie „Miliona drzew” jest w pełni realne – mówi Aleksandra Gajewska, radna i wiceprzewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Rady m.st. Warszawy.

Jesienne nasadzenia prowadzone będą we wszystkich dzielnicach. W sumie w pasach przyulicznych oraz w parkach pojawią się 1192 nowe drzewa. Wśród nich znajdą się zarówno popularne brzozy, jarzęby, leszczyny czy lipy, jak również dorodne dęby, klony i platany, ale także mniej licznie występujące w stolicy jabłonie, grusze czy wiśnie. Wszystkie zasadzone rośliny objęte są trzyletnią pielęgnacją przez dostawcę.

– Wszystkie sadzone przez nas drzewa były rekomendowane przez dendrologów do trudnych warunków miejskich. Pamiętając jednak o specyfice wielkiego miasta przez pierwsze trzy lata nowo posadzonym roślinom zapewniliśmy dodatkową pielęgnację, nawożenie i podlewanie – dodaje dyrektor Piwowarski.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.