PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa da odetchnąć Ziemi

  • GK    3 listopada 2011 - 08:33
Warszawa da odetchnąć Ziemi

5 listopada 2011 r. w godzinach 12.00-18.00 w Sadyba Best Mall przy ul. Powsińskiej 31 w Warszawie odbędzie się II edycja imprezy ekologicznej „Daj Odetchnąć Ziemi”.
Surowce wtórne oraz zużyty sprzęt RTV i AGD będzie można wymieniać na kwiaty doniczkowe. Środki pozyskane z recyklingu elektroodpadów zostaną przekazane rodzinnym domom dziecka, w postaci żarówek energooszczędnych. Partnerem akcji jest MPO w Warszawie.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Warszawy do pozbycia się zbędnych urządzeń, które latami zalegają w piwnicach bądź na strychach.

Rozdawane w trakcie wydarzenia roślinki to m.in. psianki – będące miniaturką drzewek pomarańczowych, papryczki – atrakcyjne różnobarwne krzaczki oraz igliczki – świetnie prezentujące się w ogrodach i parapetach.

Mają nam one przypominać o Ziemi. Sadząc nawet najmniejsze drzewko oraz stosując podstawowe zasady ekologii pozwalamy zmniejszyć emisję CO2 do środowiska a tym samym „odetchnąć ziemi”.

Wśród licznych atrakcji organizowanych w ramach akcji, na stoisku MPO w Warszawie, najmłodsi uczestnicy będą mogli pograć w gry edukacyjne o segregacji, ułożyć ekologiczne puzzle oraz wziąć udział w konkursach i zabawach.

Dodatkowo przewidziane są interesujące warsztaty ekologiczne projektowania biżuterii. Na miejscu będzie się znajdować także stoisko Greenfone, gdzie będzie można oddać stary i niepotrzebny telefon. Lasy Państwowe wspierające akcję ufundowały niespodzianki, dla wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w grach.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.