PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Dyplomaci sadzą drzewa na Białołęce

  • aw    20 października 2016 - 13:15
Warszawa: Dyplomaci sadzą drzewa na Białołęce
(fot. T. Demiańczuk/um.warszawa.pl)

Sadzonki brzozy, dęby i lipy wzbogaciły drzewostan Lasu Henrykowskiego na Białołęce. W sadzeniu drzewek udział wzięli m.in. dyplomaci akredytowani w Warszawie. Dzień wcześnie swoje drzewa posadzili partnerzy Platformy „Partnerstwo dla Klimatu” i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 307.
– W sumie w tym roku w warszawskich lasach posadzonych zostanie blisko 9000 tysięcy drzew. Mam nadzieję, że zgodnie z przyjętym przez nas Planem gospodarki niskoemisyjnej przyczynią się one do poprawy jakości powietrza w stolicy - powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy

Jak podaje stołeczny ratusz, wspólne sadzenie drzew wraz z dyplomatami akredytowanymi w Warszawie to już tradycja. W tegorocznej akcji udział wzięli udział m.in. przedstawiciele ambasad Maroko, Indonezji i Panamy.

– Nasze cykliczne spotkania są nie tylko okazją do integracji środowiska dyplomatów i samorządowców. Są także doskonałą sposobnością by wspólnie zrobić coś dla naszego miasta. Bardzo się cieszę, że zechcieliście Państwo nam dopomóc w zazielenianiu tego białołęckiego lasu – uzupełnił Leszek Drogosz, dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy.

Sadzenie drzew w Lesie Henrykowskim odbywało się dwuetapowo. Pierwszą partię drzewek, 19 października, posadziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie, a także partnerzy Platformy „Partnerstwo dla Klimatu” i członkowie Zespołu ds. Ochrony Klimatu (Biura Urzędu m.st. Warszawy). Kolejną partię posadzili dyplomaci oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Łącznie w lesie posadzono 3 500 drzew – brzóz, dębów i lip.

Jak wylicza UM st. warszawy, w pierwszym półroczu 2016 roku w stolicy posadzono 11 260 drzew oraz 3070 krzewów. Dodatkowo w tym samym czasie w ramach różnego rodzaju miejskich akcji i wydarzeń, rozdanych zostało ponad 8000 sadzonki drzew i krzewów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.