PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa. Ekoedukatorzy spotkają się z mieszkańcami

  • pt    30 marca 2018 - 16:11
Warszawa. Ekoedukatorzy spotkają się z mieszkańcami
Stolica intensyfikuje swoje działania w ramach prowadzonej od grudnia 2016 roku kampanii #Oddychaj Warszawo (fot.um.warszawa)

Już wkrótce na spotkania z mieszkańcami Warszawy wyruszą ekoedukatorzy. Do końca października odwiedzą ponad pięć tysięcy gospodarstw domowych z terenów stolicy najbardziej zagrożonych niską emisją.
  • Stolica kontynuuje i intensyfikuje swoje działania w ramach, prowadzonej od grudnia 2016 roku, kampanii #Oddychaj Warszawo.
  • Warszawscy ekoedukatorzy odwiedzą ponad pięć tysięcy domów jednorodzinnych, które nie są podłączone ani do sieci gazowej, ani cieplnej.
  • Ekoedukatorzy rozpoczną swoje działania w połowie maja, a zakończą je wraz z końcem października.

- Miejscy edukatorzy od lat z powodzeniem wypełniają swoją misję w ramach działań kampanii Dzielnica Wisła. Teraz wykorzystujące te doświadczenia kierujemy ekoedukatorów do pracy z warszawiakami w ich domach. Ten bezpośredni kontakt pozwoli nie tylko dotrzeć do mieszkańców z informacjami o miejskich dotacjach czy sposobach walki z zanieczyszczeniami, ale pozwoli nam również zaktualizować nasze dane dotyczące niskiej emisji - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Czytaj też: Michał Olszewski: Wiemy, czym przekonać mieszkańców do wymiany pieców

Stolica kontynuuje i intensyfikuje swoje działania w ramach, prowadzonej od grudnia 2016 roku, kampanii #Oddychaj Warszawo. Ma ona na celu przede wszystkim zwiększanie świadomości mieszkańców - zarówno poprzez wskazanie negatywnych skutków zanieczyszczeń, ale także zachęcenie ich do działania, m.in. wymiany pieców.

Do promocji zmiany zachowań („Komunikacja miejska to najlepszy wybór”, „To, czym palisz, ma znaczenie”), jak i możliwości uzyskania dotacji wykorzystywane są m.in. ekrany w pojazdach komunikacji miejskiej i na stacjach metra, reklamy na tyłach autobusów oraz materiały publikowane w prasie lokalnej, ogólnopolskim dzienniku, a także na dedykowanym profilu Facebook „Zielona Warszawa”.

Jak nadmienia stołeczny magistrat, ważnym elementem kampanii był kolportaż ulotek prowadzony na  terenie dziewięciu dzielnic stolicy najbardziej narażonych na zjawisko niskiej emisji - materiały trafiły bezpośrednio do skrzynek pocztowych mieszkańców, którzy wg analiz wyników prac nad tzw. „mapą potencjalnych źródeł niskiej emisji” nie są podłączeni do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Do mieszkańców trafiło 60 tysięcy ulotek, w dwóch turach.

Edukatorzy ruszą w miasto

W ramach działań prowadzonych w 2018 roku do akcji włączą się ekoedukatorzy. Odwiedzą ponad pięć tysięcy domów jednorodzinnych, które według inwentaryzacji przygotowanej przez stolicę, nie są podłączone ani do sieci gazowej, ani cieplnej. Najwięcej takich adresów odwiedzą na Wawrze, bo ponad 2400. Ekoedukatorzy pojawią się także w czterech innych dzielnicach: na Białołęce (ponad 1400 adresów), w Rembertowie (ponad 400  adresów), na Targówku (ponad 300 adresów ) i w Wesołej (ponad 350 adresów ).

Podczas spotkań z warszawiakami miejscy edukatorzy mówić będą m.in. o tym jakie zagrożenia niesie zanieczyszczenie powietrza dla naszego zdrowia, ale przede wszystkim jak uzyskać dotację na modernizację kotłowni i wymianę pieca, czy jak starać się o „zielone wsparcie”.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.