PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, ekologiczne żłobki na Białołęce

  • Housemarket.pl    4 maja 2015 - 13:51
Warszawa, ekologiczne żłobki na Białołęce
Łączna wartość projektów wynosi 12,7 mln złotych (fot. reevee2000/flickr)

Urząd Dzielnicy Białołęka podpisał umowę z firmą Skanska na budowę trzech ekologicznych żłobków.
Spółka zrealizuje kontrakty w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W ramach przedsięwzięcia Skanska wybuduje żłobki przy ulicach: Krzyżówki, Odkrytej i Truskawkowej.

- Będą to budynki wolnostojące, parterowe, niepodpiwniczone – mówi Robert Kowalczyk, menadżer projektu w Skanska. - W ramach umów wykonamy zaplecze kuchenne, place zabaw, dojazdy i parkingi. Na koniec uzyskamy pozwolenia na użytkowanie obiektów - dodaje.

W każdym z obiektów znajdzie się sześć oddziałów, a w nich: wielofunkcyjna sala dla 25 dzieci  połączona z blokiem żywieniowym, pomieszczeniami sanitarnymi i gospodarczymi. Dodatkowo budynki będą wyposażone w pomieszczenie służące do prowadzenia ćwiczeń terapeutycznych.

Żłobki z odnawialną energią

Każda z placówek będzie korzystała z zaawansowanych technologii opartych na odnawialnych źródłach energii. Obiekty zostaną wyposażone w pompy ciepła powietrze - woda oraz kolektory słoneczne.

- Obecnie na Białołęce inwestujemy w rozwiązania ekologiczne, wszystkie budowane przez nas
budynki oświatowe będą korzystały z tego typu rozwiązań - mówi Piotr Jaworski, burmistrz Białołęki. - Dzięki ekologicznym rozwiązaniom  w przyszłości spodziewamy się niskich kosztów
eksploatacji.

We wrześniu 2017 r. każda z placówek przyjmie w swoich progach po 150 dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.