PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa stawia na energię odnawialną

  • GK/mazovia.pl    19 czerwca 2012 - 10:13
Warszawa stawia na energię odnawialną

6,85 ml zł z Unii Europejskiej na wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i kogeneracyjnych dostanie Warszawa.
–  Warszawa jest bardzo aktywnym beneficjentem. Cieszę się, że tym razem środki unijne pozwolą na wprowadzenie ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań w szpitalu na Madalińskiego oraz czterech placówkach edukacyjnych – podkreślił Wiesław Raboszuk, członek zarządu woj. mazowieckiego.

– Projekt bardzo dobrze wpisuje się w politykę miasta w zakresie programu na rzecz zwiększania efektywności energetycznej. Wszystkie komponenty tej inwestycji to przykład maksymalnej dywersyfikacji źródła pozyskiwania energii odnawialnej – Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy.

Zastosowanie odnawialnych źródeł energii i kogeneracji w wybranych obiektach na terenie Warszawy będzie miało na celu zwiększenie wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i kogeneracyjnych w budynkach użyteczności publicznej, przyczyniając się tym samym do zwiększenia ich efektywności energetycznej oraz powstania infrastruktury przyjaznej środowisku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • nedpolams@op.pl, 2012-06-19 19:47:46

    Kierując się logiką w Ministerstwie Rolnictwa powinno jako zródło energii odnawialnej funkcjonować bio-gazownia. Teoretycznie powinni mieć specjalistów do obsługi.