PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawiacy lubią recykling

  • GK/um.warszawa.pl    24 maja 2012 - 11:53
Warszawiacy lubią recykling

Po dwóch dzielnicowych edycjach Warszawskich Dni Recyklingu przyszedł czas na wielki finał. W najbliższą sobotę, 26 maja, w parku Agrykola na mieszkańców będzie czekać 13,5 tys. roślin.
By zdobyć zieloną nagrodę, wystarczy pozbyć się elektrośmieci.

Podczas dwóch dzielnicowych zbiórek, zorganizowanych z Bielanach i w Wesołej, zebrano niemal 75 ton surowców. Najchętniej warszawiacy pozbywali się starych sprzętów elektronicznych oraz tworzyw sztucznych – łącznie w obu dzielnicach zapełniły one 21 kontenerów.

W zamian za niepotrzebne surowce mieszkańcy stolicy otrzymali blisko 15 tys. sadzonek kwiatów, ziół, drzew i krzewów.

W sobotę, 26 maja, na Agrykoli odbędzie się finałowy piknik VII Warszawskich Dni Recyklingu. Już od godz. 10.00 będzie można wziąć udział w ekologicznych konkursach, wymienić surowce wtórne na sadzonki.

Do zdobycia m.in. begonie, pelargonie, aksamitki, zioła ogrodowe, jak bazylia czy oregano oraz młode krzewy jałowca, świerki, tuje i jodły. By otrzymać rośliny wystarczy pozbyć się surowców, które zalegają w domu. Można przynieść makulaturę, zepsuty sprzęt elektroniczny, stare tonery do drukarek, butelki PET i wyroby z tworzywa sztucznego, puszki i szkło.

Przyniesione śmieci będą zamieniane na kupony, za które można odebrać sadzonki. I tak, np. za 1 sztukę małego sprzętu AGD, jak suszarka do włosów czy mikser, otrzymamy 1 kupon uprawniający do otrzymania 1 wybranego zioła bądź kwiatka. Za lodówkę otrzymamy już 4 małe sadzonki lub 1 drzewko, a za 51-100 sztuk baterii – 3 kwiatki/zioła lub 1 drzewko.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Miro, 2012-05-30 20:42:24

    zbyt późno informujecie, poza tym kiepski przelicznik