PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawiacy zamienią choinki na zieloną energię

  • PAP    8 stycznia 2015 - 15:31
Warszawiacy zamienią choinki na zieloną energię

fot. sxc.hu

Od czwartku do końca stycznia warszawiacy będą mogli zostawić choinki w specjalnych mobilnych punkach ich odbioru - informuje ratusz. W ramach akcji "ciepło z natury"świąteczne drzewka będą później wykorzystane do produkcji energii eklektycznej.
Mobilny punkt odbioru choinek odwiedzi wszystkie 18 dzielnic Warszawy. W czwartek mieszkańcy będą mogli zostawić swoje bożonarodzeniowe świerki czy jodły na Placu Bankowym w bezpośrednim sąsiedztwie magistratu.

Ratusz informuje, że w zeszłym roku w ten sposób zebrano 530 ton biomasy, czyli o blisko 130 ton więcej niż w 2013 r. Biomasa trafia później do zakładów PGNiG TERMIKA SA, które produkują energię cieplną i energetyczną dla mieszkańców stolicy. Podczas wszystkich sześciu edycji kampanii "ciepło z natury" zebrano ponad 1,7 ton choinkowego, ekologicznego paliwa. Taka ilość pozwala na ogrzanie przez cały rok ok. tysiąca mieszkań o powierzchni 60 m kw.

W kolejnych dniach mobilny punkt "choinkowy" dotrze: na Żoliborz (9 stycznia - plac przy urzędzie dzielnicy), na Ochotę (10 stycznia - plac przyległy do siedziby Ośrodka Kultury Ochota), na Mokotów (13 stycznia - parking przy Blacharskiej), do Wilanowa (14 stycznia - teren między budynkami F. Klimczaka 2 i F. Klimczaka 4), na Ursynów (15 stycznia - przy urzędzie dzielnicy), do Włoch (16 stycznia - urząd dzielnicy), do Ursusa (17 stycznia - plac przy Szancera i Dzieci Warszawy), na Bemowo (20 stycznia - przy urzędzie dzielnicy), na Bielany (21 stycznia - przy urzędzie dzielnicy), na Białołękę (22 stycznia - urząd dzielnicy), na Targówek (23 stycznia - urząd dzielnicy), na Pragę Północ (24 stycznia - plac Hallera) i na Pragę Południe (27 stycznia - przy urzędzie). W kolejnych dniach czyli 28, 29, 30 i 31 stycznia kolejno w Wawrze, Rembertowie, na Woli i w Wesołej choinki będzie można oddać przy urzędach dzielnic.

Magistrat zapewnia, że choinki które trafią do przydomowych altanek śmietnikowych, również zostaną wykorzystane do produkcji zielonej energii.

Akcja współorganizowana jest przez stołeczny magistrat i PGNiG TERMIKA SA.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.