PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawska akcja ekologiczna "Czysty brzeg"

  • PAP    4 września 2013 - 14:31

Więźniowie z aresztów i zakładów karnych w Warszawie we wrześniu będą porządkować nabrzeża Wisły w ramach akcji "Czysty brzeg". Pomysłodawcą akcji jest Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie, a partnerem - Urząd m.st. Warszawy.
"Jesteśmy mieszkańcami Warszawy i bywamy na plażach, gdzie stan ich czystości pozostawia wiele do życzenia. Pomyśleliśmy, dlaczego by nie zorganizować akcji, która mogłaby przynieść wiele korzyści zarówno więźniom, jak i środowisku" - powiedziała rzeczniczka dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Warszawie kpt. Elżbieta Krakowska.

W każdy weekend od 7 do 29 września grupa 100 więźniów - zarówno kobiet jak i mężczyzn - pod opieką 5-6 opiekunów będzie sprzątać nadbrzeża Wisły.

Jak w każdym tego typu projekcie nie chodzi tylko o czystość miasta, ale również o pozytywne zmiany postaw u skazanych. "To osoby odbywający lekkie kary lub kończący odsiadywanie wyroków. Więźniowie z wielkim entuzjazmem podchodzą do akcji i bardzo chętnie zgłaszają się do wzięcia w niej udziału. To dla nich możliwość wyjścia z aresztu oraz przygotowanie do powrotu do życia społecznego" - powiedziała Krakowska.

Inspiracją do zorganizowania tegorocznej akcji był projekt "Czyste lasy na Mazowszu" - akcja ekologiczna z udziałem osób skazanych w okręgu warszawskim, która będzie trwała do 2014 roku.

"Akcja ta przyniosła wiele pożytku, usunięto tony śmieci, które zalegały w lasach. Dlatego też zdecydowaliśmy się na organizację "Czystego brzegu", który - mam nadzieję - przyniesie podobne efekty" - powiedziała rzeczniczka.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że stanie się ona działaniem cyklicznym, a Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej zostanie stałym partnerem Urzędu m.st. Warszawy w walce o czystość brzegów Wisły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.