PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawskie fontanny "uczą" o ekologii

  • ZWI    2 sierpnia 2013 - 17:05

Wakacyjne weekendy na Podzamczu nieodzownie wiążą się multimedialnymi pokazami fontann. Od 2 sierpnia ten wyjątkowy spektakl, oprócz walorów estetycznych, będzie miał również wymiar edukacyjny. Dziś swojej premiery doczeka się ekologiczny spot zapowiadający wystawę „Zielony klimat”.
Multimedialny pokaz promujący ekologiczne postawy będzie można obejrzeć w każdy piątek i sobotę, aż do 28 września. Odwiedzający fontanny na Podzamczu dowiedzą się m.in., jak dzięki prostym, codziennym nawykom mogą przyczynić się do ochrony klimatu i środowiska.

Spot jest także zapowiedzią wystawy „Zielony klimat”, która między 11 a 22 listopada będzie towarzyszyła tegorocznemu Szczytowi Klimatycznemu w Warszawie.

- Organizacja Szczytu Klimatycznego w Warszawie to dla nas szczególnie wyróżnienie, które postaramy się jak najlepiej wykorzystać. Jednak COP19 to nie tylko promocja miasta. To przede wszystkim szansa na zaakcentowanie roli, jaką ekologia powinna dziś odgrywać w naszym codziennym życiu. Przedsięwzięcia takie jak wystawa „Zielony klimat” to doskonałe narzędzie, aby edukować poprzez zabawę i utrwalać ekologiczne postawy wśród mieszkańców Warszawy – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Podczas wystawy w Pałacu Kultury i Nauki zostaną zaprezentowane warszawskie inicjatywy związane z ochroną klimatu i zrównoważonym rozwojem m.in. w obszarze energetyki, transportu, gospodarowania wodami czy gospodarką odpadami.

Oprócz prezentacji wewnątrz PKiN, w namiotach wystawowo-konferencyjnego przed Pałacem Młodzieży odbywać się będą wykłady, festiwal filmów dokumentalnych, a także usytuowane zostaną większe instalacje, maszyny i urządzenia jak np. pojazdy elektryczne czy hybrydowe. Wystawie będzie również towarzyszyć kilkanaście debat i warsztatów z udziałem ekspertów, ludzi nauki oraz przedsiębiorców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.