PARTNER PORTALU
  • BGK

We Wrocławiu otwarto ekocentrum

  • GK    30 września 2013 - 09:35
We Wrocławiu otwarto ekocentrum

Cykl imprez ekologicznych rozpoczął działalność EkoCentrum Wrocław. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Wśród atrakcji dla mieszkańców miasta znalazły się m.in. kino rowerowe, quizy i zabawy ekologiczne, warsztaty gier planszowych, malowanie ekotoreb, sadzenie roślin i ziół.

Ekocentrum, zorganizowane przez Fundację Ekorozwoju, znajduje się na wrocławskim Nadodrzu. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W ekocentrum będą prowadzone programy edukacji ekologicznej, warsztaty, seminaria, wystawy oraz zajęcia plenerowe. W punkcie informacji ekologicznej działa informatorium udostępniające wiedzę o praktycznych metodach ochrony środowiska. W ekomediatece ze stanowiskami internetowymi można skorzystać z publikacji dotyczących kwestii ekologicznych. W ośrodku funkcjonują pracownie: przyrodnicza, ekorozwoju i komunikacji.

Tematyka zajęć to m.in. zrównoważone korzystanie z zasobów, ograniczenie powstawania odpadów, zmniejszenie zużycia energii, rozwój ekologicznego transportu, ochrona wód i klimatu oraz edukacja i komunikacja społeczna w tematyce ochrony środowiska.

Działalność ośrodka adresowana będzie do uczniów i nauczycieli dolnośląskich szkół wszystkich szczebli (ze szczególnym uwzględnieniem Wrocławia), studentów studiujących we Wrocławiu, mieszkańców Wrocławia i odwiedzających miasto gości, decydentów odpowiedzialnych za ochronę środowiska - w tym w szczególności przedstawicieli dolnośląskich samorządów.

Działalność EkoCentrum Wrocław jest ukierunkowana na wspieranie ochrony obszarów przyrodniczo cennych, w tym obszarów Natura 2000 na Dolnym Śląsku. Terenowe zajęcia z wykorzystaniem wyposażenia ekocentrum zostaną zrealizowane na obszarach przyrodniczo-cennych, leżących na terenie miasta Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Natura 2000: Grądy Odrzańskie, Grądy na Odrą, Dolina Widawy, Łęgi nad Bystrzycą, Las Pilczycki.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego programu operacyjnego dla woj. dolnośląskiego na lata 2007 - 2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.