PARTNER PORTALU
  • BGK

WFOŚiGW, Opole: pożyczki na termomodernizację, źródła ciepła, OZE

  • MN    3 października 2016 - 12:53
WFOŚiGW, Opole: pożyczki na termomodernizację, źródła ciepła, OZE
Czas na składanie wniosków zaplanowano do końca 2016 roku. (fot. pixabay)

• WFOŚiGW w Opolu ogłasza nabór wniosków w ramach programu „Ograniczenie niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu”.
• Dofinansowanie w ramach pożyczki można uzyskać m.in. na wymianę źródeł ciepła, termomodernizację i termoizolację czy odnawialne źródła energii.
Rada nadzorcza i zarząd WFOŚiGW w Opolu, mając na celu upowszechnienie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu lub uniknięciu niskiej emisji, wytwarzaniu energii cieplnej i elektrycznej oraz wspieraniu inwestycji proekologicznych w regionie, przygotowały program składający się z czterech części. Umożliwia on finansowanie następujących przedsięwzięć:

- Wymiana źródeł ciepła w domach jednorodzinnych lub lokalach mieszkalnych (kotłowni lub palenisk o niskiej sprawności energetycznej, opalanych paliwem stałym) na nowoczesne o wyższej sprawności (Program Eko-Piec – dofinansowanie do 30 proc. wartości pożyczki).

- Termoizolacja domów jednorodzinnych, w tym: wymiana okien i drzwi zewnętrznych, ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie dachu, stropodachu, podłogi na gruncie lub stropu nad nieogrzewaną piwnicą (Program Eko-Term, do 20 proc. wartości pożyczki).

- Termomodernizacja domów jednorodzinnych, obejmującej termoizolację wraz z wymianą źródła ciepła na nowoczesne o wyższej sprawności (Program Elko-Dom, do 30 proc. wartości części pożyczki wypłaconej na wymianę źródła ciepła i do 20 proc. wartości części pożyczki wypłaconej na termoizolację budynku).

Czytaj też: Ostatni dzwonek by wdrożyć dyrektywę o efektywności energetycznej

- Zakup i montaż urządzeń wykorzystujących energię odnawialną w domach jednorodzinnych istniejących lub będących w budowie (Program OZE, do 20 proc. wartości pożyczki).

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami, współwłaścicielami lub wieczystymi użytkownikami nieruchomości, w tym lokali mieszkalnych i budynków jednorodzinnych położonych na terenie województwa opolskiego (w przypadku OZE istniejących bądź będących w budowie jednorodzinnych budynków mieszkalnych).

Nabór wniosków o dofinansowanie w formie pożyczki będzie prowadzony do 31 grudnia 2016 roku. Więcej informacji na stronie www.wfosigw.opole.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.