PARTNER PORTALU
 • BGK

Wiatrak w każdym domu

 • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    3 lipca 2012 - 07:06
Wiatrak w każdym domu

Od 1 stycznia 2015 r. wszystkie nowe i remontowane budynki będą miały kolektor słoneczny, wiatrak, pompę cieplną lub fotoogniwo.
Taki zapis znajdzie się w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii, której konsultacje kończy Ministerstwo Gospodarki – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

„Inwestorzy, którzy nie spełnią tych wymogów, nie dostaną pozwolenia na budowę lub użytkowanie” – zapowiada Mirosław Kasprzak, wiceminister gospodarki.

Dodaje, że odpowiednie przepisy znajdą się także w prawie budowlanym i rozporządzeniach do ustawy o odnawialnych źródłach energii, a nad ich przestrzeganiem będą czuwać urzędnicy lokalnych nadzorów budowlanych.

Na wejściu w życie nowego prawa skorzystają producenci i sprzedawcy odnawialnych źródeł energii. Do tej pory ani deweloperzy, ani wspólnoty mieszkaniowe nie byli zainteresowani instalacją alternatywnych źródeł energii jako podrażających koszty przy niewielkich korzyściach – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • W. Z., 2012-07-04 08:15:46

  Przydomowe wiatraki powinny byc tak popularne jak kolektory słoneczne ale... w Polsce to nie jest takie proste: trzeba pozwolenia na budowe dot masztu, a same umowy z publicznymi dostawcami prądu nie skłaniaja do takich inwestycji bo zawieraja opłaty stałe. Czyli jeżeli wyprodukujemy własny prąd to ...i tak płacimy np do ENEA jakies dodatkowe opłaty...  rozwiń
 • autor:agro123.pl, 2012-07-03 09:46:35

  Na temat wiatraków należy wywołać społeczną debatę opartą na wiedzy.
 • Łobuzy, 2012-07-03 09:38:18

  Znowu ktoś wziął w łapę przygotowując taki projekt ustawy.