Wiatrak w każdym domu

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 03-07-2012
  • drukuj
Od 1 stycznia 2015 r. wszystkie nowe i remontowane budynki będą miały kolektor słoneczny, wiatrak, pompę cieplną lub fotoogniwo.
Wiatrak w każdym domu
Taki zapis znajdzie się w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii, której konsultacje kończy Ministerstwo Gospodarki – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

„Inwestorzy, którzy nie spełnią tych wymogów, nie dostaną pozwolenia na budowę lub użytkowanie” – zapowiada Mirosław Kasprzak, wiceminister gospodarki.

Dodaje, że odpowiednie przepisy znajdą się także w prawie budowlanym i rozporządzeniach do ustawy o odnawialnych źródłach energii, a nad ich przestrzeganiem będą czuwać urzędnicy lokalnych nadzorów budowlanych.

Na wejściu w życie nowego prawa skorzystają producenci i sprzedawcy odnawialnych źródeł energii. Do tej pory ani deweloperzy, ani wspólnoty mieszkaniowe nie byli zainteresowani instalacją alternatywnych źródeł energii jako podrażających koszty przy niewielkich korzyściach – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Przydomowe wiatraki powinny byc tak popularne jak kolektory słoneczne ale... w Polsce to nie jest takie proste: trzeba pozwolenia na budowe dot masztu, a same umowy z publicznymi dostawcami prądu nie skłaniaja do takich inwestycji bo zawieraja opłaty stałe. Czyli jeżeli wyprodukujemy własny prąd to ...i tak płacimy np do ENEA jakies dodatkowe opłaty... rozwiń

W. Z., 2012-07-04 08:15:46 odpowiedz

Na temat wiatraków należy wywołać społeczną debatę opartą na wiedzy.

autor:agro123.pl, 2012-07-03 09:46:35 odpowiedz

Znowu ktoś wziął w łapę przygotowując taki projekt ustawy.

Łobuzy, 2012-07-03 09:38:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE