PARTNER PORTALU
  • BGK

Więźniowie pomagają sadzić las

  • PAP    28 kwietnia 2011 - 13:07
Więźniowie pomagają sadzić las

Więźniowie z trzech podlaskich placówek penitencjarnych zasadzili w czwartek las na powierzchni ok. 3 ha w nadleśnictwach Łomża, Knyszyn i Hajnówka.
Akcja z udziałem 90 osadzonych, miała związek z obchodami Międzynarodowego Roku Lasów. Akcja była możliwa dzięki współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Białymstoku.

Czytaj też: Więźniowie pomogą przy powodzi

Wzięli w niej udział wybrani osadzeni z Aresztu Śledczego w Hajnówce oraz z zakładu karnego w Czerwonym Borze i Grądach Woniecko. Miejsca, gdzie sadzono młody las, wyznaczone były na terenie nadleśnictw Łomża, Knyszyn i Hajnówka.

Czytaj też: Więźniowie do lasów

Największy zasięg miała akcja w nadleśnictwie Łomża, gdzie w sumie 54 więźniów posadziło nieco ponad 2 ha lasu: 13,5 tys. sztuk sosny, 4,5 tys. młodych brzóz a także jarząby i graby.

Czytaj też: Więźniowie pomogą po raz kolejny

Porozumienie więzienników i leśników zostało podpisane w listopadzie ubiegłego roku. Praca więźniów ma polegać przede wszystkim właśnie na sadzeniu drzew oraz pracy w szkółkach leśnych, utrzymywaniu właściwego stanu zabezpieczeń przeciwpożarowych w lasach oraz sprzątaniu terenów leśnych.

Dwa tygodnie temu w podobnej akcji sadzenia lasu, także związanej z obchodami Międzynarodowego Roku Lasów wzięli udział zagraniczni studenci białostockich uczelni. Ok. 30 studentów m.in. z Turcji, Portugalii, Hiszpanii, Litwy i Szwecji, wraz ze swymi opiekunami sadziło młody las w leśnictwie Mostek, na terenie nadleśnictwa Dojlidy. Posadzili czteroletnie świerki na powierzchni ponad pół hektara.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.