PARTNER PORTALU
  • BGK

Wkrótce ostateczny projekt ustawy o OZE

  • GK    23 maja 2012 - 12:13
Wkrótce ostateczny projekt ustawy o OZE

Z końcem maja ogłoszony zostanie ostateczny projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii. Do końca roku ustawa ma przejść proces legislacyjny.
Ogłosił to sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki – Mieczysław Kasprzak podczas VII edycji Konferencji i Targów Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej w Ożarowie Mazowieckim.

Mieczysław Kasprzak przyznał, że pracując nad ustawą o odnawialnych źródłach energii starano się uwzględnić zdanie wszystkich zainteresowanych stron, również sektora wiatrowego, ale to okazało się trudniejsze niż przypuszczał.

Zadeklarował jednak, że do końca maja opublikowany zostanie ostateczny projekt ustawy o OZE (określający wysokość współczynników korygujących), a do końca roku ustawa przejdzie proces legislacyjny.

Z takiego obrotu sprawy zadowolenia nie krył prezes PSEW – Krzysztof Prasałek.

– Bardzo dobrze, że jest dialog, i że Ministerstwo Gospodarki uwzględniło znaczną część uwag i postulatów branży wiatrowej. Najważniejsze jest jednak to, że energetyka odnawialna na stałe wpisała się w politykę energetyczną Polski – mówi prezes PSEW.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.