PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławek ekologiczną stolicą regionu

  • AT    4 września 2013 - 10:46
Włocławek ekologiczną stolicą regionu

6 września Włocławek, w ramach projektu edukacyjnego „Eko-miasto - zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców", na jeden dzień stanie się ekologiczną stolicą regionu.
6 września we Włocławku w Inkubatorze przy ul. Toruńskiej odbędzie się konferencja na temat gospodarowania odpadami, a na Starym Rynku stanie miasteczko ekologiczne dla dzieci. Włocławek będzie pierwszym kujawsko-pomorskim miastem objętym projektem Polskiej Fundacji Ochrony Zasobów Wodnych realizowanym przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

W ramach projektu edukacyjnego „Eko-miasto - zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców", zorganizowana zostanie konferencja, w której udział wezmą eksperci z dziedziny gospodarki odpadami, przedstawiciele organizacji ekologicznych i świata nauki.

Spotkanie rozpocznie się w piątek 6 września o godz. 10.00 we Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości przy ul. Toruńskiej 148.

Program konferencji pn. „Gospodarka odpadami - wyzwania dla jednostek samorządu terytorialnego" oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Drugim elementem projektu będzie miasteczko ekologiczne dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, które powstanie na Starym Rynku. Czas najmłodszym w godzinach 10.00-15.00 wypełnią przedstawienia i konkursy związane z właściwą segregacją odpadów, ochroną wód i szeroko pojętą ekologią.

Projekt Eko-Miasto będzie realizowany także w dwóch innych miastach województwa kujawsko-pomorskiego: Inowrocławiu i Wąbrzeźnie. Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki jest jednym z patronów honorowych projektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: