Włocławek walczy o czyste powietrze

Włocławek prowadzi nabór wniosków do programu KAWKA III, polegającego na dofinansowaniu kosztów likwidacji ogrzewania węglowego.
Włocławek walczy o czyste powietrze
Mieszkańcy Włocławka dostaną dofinansowanie do wymiany ogrzewania (fot. pixabay)

Dzięki temu, że miasto przystępuje do programu ogłoszonego przez Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mieszkańcy Włocławka będą mogli uzyskać do 45% dofinansowania do wymiany ogrzewania z węglowego na niskoemisyjne, np. poprzez podłączenie się do miejskiej sieci, zastosowanie ogrzewania gazowego itp. Pozostałe 55 % wnioskodawca pokrywa ze środków własnych.

Złożenie wniosku o udział w programie KAWKA III jest deklaracją chęci udziału w programie. Nie jest to równoznaczne z gwarancją przyznania dofinansowania. Umowy na dofinansowanie zostaną podpisane po zaakceptowaniu wniosków przez WFOŚiGW w Toruniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do 1: Bo kolego do transportu to się dokłada ogromne pieniądze, a największym trucicielem są piece węglowe, szczególnie bez nadmuchu. Włocławek to miasto idealne na rower.

gość , 2015-12-24 00:53:30 odpowiedz

Jezeli Wloclawek walczy o czyste powietrze, to dlaczego wladze likwiduja transport zbiorowy ? Nie ma polaczen z bliskimi miejscowosciami, osoby pracujace na zmiany nie maja czym dojechac do pracy, W swieta ludzie nie maja autobusow aby odwiedzic bliskich, miasto zatloczone samochodami. Wloclawek pod... tym wzgledem uwsteczna sie. rozwiń

1, 2015-12-23 20:46:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE