PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławek walczy o czyste powietrze

  • em    5 listopada 2015 - 12:26
Włocławek walczy o czyste powietrze
Mieszkańcy Włocławka dostaną dofinansowanie do wymiany ogrzewania (fot. pixabay)

Włocławek prowadzi nabór wniosków do programu KAWKA III, polegającego na dofinansowaniu kosztów likwidacji ogrzewania węglowego.
Dzięki temu, że miasto przystępuje do programu ogłoszonego przez Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mieszkańcy Włocławka będą mogli uzyskać do 45% dofinansowania do wymiany ogrzewania z węglowego na niskoemisyjne, np. poprzez podłączenie się do miejskiej sieci, zastosowanie ogrzewania gazowego itp. Pozostałe 55 % wnioskodawca pokrywa ze środków własnych.

Złożenie wniosku o udział w programie KAWKA III jest deklaracją chęci udziału w programie. Nie jest to równoznaczne z gwarancją przyznania dofinansowania. Umowy na dofinansowanie zostaną podpisane po zaakceptowaniu wniosków przez WFOŚiGW w Toruniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • gość , 2015-12-24 00:53:30

    Do 1: Bo kolego do transportu to się dokłada ogromne pieniądze, a największym trucicielem są piece węglowe, szczególnie bez nadmuchu. Włocławek to miasto idealne na rower.
  • 1, 2015-12-23 20:46:47

    Jezeli Wloclawek walczy o czyste powietrze, to dlaczego wladze likwiduja transport zbiorowy ? Nie ma polaczen z bliskimi miejscowosciami, osoby pracujace na zmiany nie maja czym dojechac do pracy, W swieta ludzie nie maja autobusow aby odwiedzic bliskich, miasto zatloczone samochodami. Wloclawek pod... tym wzgledem uwsteczna sie.  rozwiń