PARTNER PORTALU
  • BGK

Wnioski do WFOŚiGW głównie na ochronę wód

  • PAP    13 października 2010 - 16:43
Wnioski do WFOŚiGW głównie na ochronę wód

Wnioski o pieniądze na przedsięwzięcia wartości ponad 660 mln zł złożyli w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu inwestorzy na zadania w 2011 r.
Do wiielkopolskiego WFOŚiGW wpłynęły wnioski o ofinansowanie inwestycji. Samorządy i spółki komunalne starają się głównie o fundusze na ochronę wód. Jak poinformował w środę w Poznaniu Walerian Ignasiak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, do Funduszu wpłynęło blisko 150 wniosków.

Prawie 2/3 z nich dotyczy zadań związanych z ochroną wód. To wnioski o pożyczki na rozbudowę sieci kanalizacyjnych i oczyszczalni ścieków. Jest ponad 30 wniosków na dotacje lub pożyczkę na termomodernizację lub wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Ignasiak poinformował, że do beneficjentów realizujących przedsięwzięcia ekologiczne w ramach programów unijnych trafia coraz więcej środków. W tym roku WFOŚiGW przekazał im w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" ponad 20,6 mln zł.

Wartość pomocy udzielonej inwestorom w 2009 r. ze środków krajowych wyniosła ok. 153 mln zł. Fundusz wspomaga realizację inwestycji w ochronie środowiska, udzielając niskooprocentowanych pożyczek z możliwością częściowego umorzenia, dotacji oraz dopłat do oprocentowanych pożyczek ze środków bankowych.

Ok. 80 proc. środków wspomaga realizację przedsięwzięć ekologicznych prowadzonych przez samorządy. W sumie WFOŚiGW w Poznaniu przekazał w czasie swojej działalności na inwestycje ekologiczne blisko 2 mld zł.

Czytaj też:

Kielce: Remont kanalizacji z pieniędzy UE

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.