PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego wydał nietypowy apel do władz dwóch największych spółek węglowych

  • KDS/WNP.pl    10 lipca 2017 - 18:07
Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego wydał nietypowy apel do władz dwóch największych spółek węglowych
Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego (fot. Grupa PTWP)

Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego w walce o czyste powietrze wydał specjalny apel, którego odbiorcami są władze dwóch największych spółek górniczych. Prosi w nim, by nie sprzedawali mułów i flotokoncentratów na rynek paliw sektora komunalno-bytowego.
- W imieniu wszystkich, dla których wartością nadrzędną jest zdrowie i życie ludzkie, zwracam się z apelem do władz Polskiej Grupy Górniczej oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej o powstrzymanie sprzedaży mułów i flotokoncentratów na rynek paliw sektora komunalno-bytowego - pisze Wojciech Saluga. 

W swoim piśmie przypomina, że jako przedsiębiorstwa państwowe, spoczywa na nich dodatkowo odpowiedzialność za mieszkańców naszego kraju.

- Istnieją bowiem wartości wyższe, takie jak zdrowie i życie obywateli, dla których rachunek zysków i strat nie jest wyłącznym kryterium sukcesu - zaznacza Saługa. Przypomina też, że Sejmik Województwa Śląskiego uchwałą z dnia 7 kwietnia 2017 r. wprowadził na terenie województwa zakaz stosowania m.in. mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem w instalacjach o mocy do 1 MW. Jednak paliwa te są ogólnodostępne i wykorzystywane w wielu gospodarstwach domowych. 

Cały artykuł dostępny TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.