PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrócą żyrafy do łódzkiego ZOO

  • PAP    8 sierpnia 2012 - 14:30

Jeszcze w sierpniu do łódzkiego ZOO mają trafić trzy nowe żyrafy. Zwierzęta zostaną przewiezione z Lipska, Warszawy i Płocka. W sumie w ogrodzie zoologicznym w Łodzi przebywać będą cztery żyrafy - samiec i trzy samice.
W łódzkim ZOO znajduje się teraz tylko samiec o imieniu Tofik. W połowie maja tego roku w ogrodzie zoologicznym dwie żyrafy padły w wyniku stresu po ataku wandali, którzy dostali się przez ogrodzenie na teren ZOO i zdewastowali część wyposażenia. Chuligani zniszczyli niektóre tablice informacyjne i edukacyjne oraz wrzucili część ławek na teren wybiegów dla zwierząt. Dewastacji dokonano m.in. w pobliżu żyrafiarni. Sprawcy uciekli. Jak powiedziała w środę rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka, policja nadal pracuje nad tą sprawą.

Po tym zdarzeniu m.in. Straż dla Zwierząt w Polsce rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na sprowadzenie do ogrodu nowego zwierzęcia. Do akcji włączyły się również dwie firmy - Da Grasso i Great Open House.

Jak poinformował w środę Grzegorz Michałek z Great Open House, obie firmy zapłacą za transport jednej z żyraf o imieniu Lira, która ma przyjechać z ogrodu zoologicznego w Lipsku.

Według Michałka zwierzę dotrze do Łodzi wieczorem, we wtorek 14 sierpnia. Następnego dnia - dzięki pomocy Straży dla Zwierząt - z warszawskiego ZOO przetransportowana zostanie samica o mieniu Lokatka.

"Jeśli wszystko przebiegać będzie prawidłowo, to w czwartek 16 sierpnia w południe łódzkie stado uzupełni jeszcze jedenastoletnia samica Judita z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku" - dodał Michałek.

Zdaniem pracowników łódzkiego ZOO, jeśli żyrafy dobrze zniosą podróż i nie będą zestresowane, to pod koniec przyszłego tygodnia będzie je można oglądać na wybiegu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.