PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławianie na rower. Miejski

  • AW/wroclaw.pl    15 marca 2012 - 08:35
Wrocławianie na rower. Miejski

W czwartek ruszył drugi sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji cyklistów jest 200 rowerów na 26 stacjach.
Jak przypomina tamtejszy magistrat, Wrocławski Rower Miejski to system bezobsługowych wypożyczalni rowerów. W 2011 system WRM miał ponad 20 tysięcy użytkowników, a z rowerów skorzystano ponad 100 tysięcy razy. W tym roku na początek sezonu do dyspozycji cyklistów będzie 200 rowerów na 26 stacjach (w 2011 rowerów było 140), z czego 17 stacji to stacje miejskie, 8 nowych to stacje sponsorskie czyli sponsorowane przez instytucje czy firmy.

O planach na przyszłość operator systemu - firma Nextbike - nie chce na razie mówić.   - "Chcemy, aby rowery były w doskonałym stanie, a system dział dobrze pod względem technicznym i obsługi klienta"  - mówi Joanna Mendelska przedstawiciel operatora.

Zasada działania wypożyczalni jest prosta. Wystarczy zarejestrować się w systemie (co można zrobić m.in. przez stronę www.nextbike.pl) i zapłacić 1 złoty opłaty startowej. System jest otwarty, tzn. korzystać z niego może każdy (osoby poniżej 18 lat muszą spełnić dodatkowy warunek w postaci zgody rodziców bądź opiekunów prawnych na korzystanie z WRM).

Rowery mają służyć głównie do krótkich przejazdów, co przekłada się na cennik, który na razie nie uległ zmianie. Pierwsze dwadzieścia minut jazdy jest bezpłatnych, od 20 do 60 minut – 2 zł, każda kolejna godzina – 4 zł.

Rower można wypożyczyć maksymalnie na 12 godzin.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.