Wrocławianie na rower. Miejski

  • AW/wroclaw.pl
  • 15-03-2012
  • drukuj
W czwartek ruszył drugi sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji cyklistów jest 200 rowerów na 26 stacjach.
Wrocławianie na rower. Miejski
Jak przypomina tamtejszy magistrat, Wrocławski Rower Miejski to system bezobsługowych wypożyczalni rowerów. W 2011 system WRM miał ponad 20 tysięcy użytkowników, a z rowerów skorzystano ponad 100 tysięcy razy. W tym roku na początek sezonu do dyspozycji cyklistów będzie 200 rowerów na 26 stacjach (w 2011 rowerów było 140), z czego 17 stacji to stacje miejskie, 8 nowych to stacje sponsorskie czyli sponsorowane przez instytucje czy firmy.

O planach na przyszłość operator systemu - firma Nextbike - nie chce na razie mówić.   - "Chcemy, aby rowery były w doskonałym stanie, a system dział dobrze pod względem technicznym i obsługi klienta"  - mówi Joanna Mendelska przedstawiciel operatora.

Zasada działania wypożyczalni jest prosta. Wystarczy zarejestrować się w systemie (co można zrobić m.in. przez stronę www.nextbike.pl) i zapłacić 1 złoty opłaty startowej. System jest otwarty, tzn. korzystać z niego może każdy (osoby poniżej 18 lat muszą spełnić dodatkowy warunek w postaci zgody rodziców bądź opiekunów prawnych na korzystanie z WRM).

Rowery mają służyć głównie do krótkich przejazdów, co przekłada się na cennik, który na razie nie uległ zmianie. Pierwsze dwadzieścia minut jazdy jest bezpłatnych, od 20 do 60 minut – 2 zł, każda kolejna godzina – 4 zł.

Rower można wypożyczyć maksymalnie na 12 godzin.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE