PARTNER PORTALU
  • BGK

Wypowiedz się nt. powietrza nad Śląskiem

  • AW/slaskie.pl    10 sierpnia 2011 - 11:08
Wypowiedz się nt. powietrza nad Śląskiem

Do 30 sierpnia Ślązacy mogą składać swoje uwagi i wnioski do programu ochrony powietrza dla stref gliwicko-mikołowskiej i częstochowsko-lublinieckiej, w których stwierdzono ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu.
Decyzja marszałka województa śląskiego do końca miesiąca będą trwać konsultacje społeczne ws. Programu ochrony powietrza dla stref gliwicko-mikołowskiej i częstochowsko-lublinieckiej, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu.

Zgodnie z badaniami i klasyfikacją stref wykonaną przez Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska za rok 2009 Program obejmuje strefę częstochowsko-lubliniecką i gliwicko-mikołowską, dla których zaszła konieczność opracowania przedmiotowego programu w zakresie pyłu zawieszonego PM 10.

Projekt dokumentu był już przedmiotem konsultacji z przedstawicielami samorządów, dyskusji z ekspertami jednostek naukowo - badawczych specjalizujących się w problematyce ochrony powietrza, których aktywne uczestnictwo we wdrażaniu programu może mieć istotne znaczenie dla osiągnięcia założonych celów.
 
Marszałek zachęca też mieszkańców do wzięcia aktywnego udziału w tworzeniu dokumentu, którego realizacja będzie miała przełożenie na poprawę jakości życia i zdrowia mieszkańców regionu.

Programu oraz projekt ww. dokumentu wraz z jego prezentacją są dostępne tu.Z dokumentami tymi można się zapoznać również w Urzędzie Marszałkowskim w wydziale ochrony środowiska, który mieści się w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 7 (p. 309), w godzinach pracy urzędu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.