PARTNER PORTALU
  • BGK

Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny - zgłaszanie kandydatów przedłużone do 8 września

  • WNP.pl    5 września 2016 - 13:17
Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny - zgłaszanie kandydatów przedłużone do 8 września
Zgłaszanie kandydatów na efektywny projekt energetyczny trwa do 8 września (fot. pixabay)

• Do czwartku, 8 września, można jeszcze zgłaszać kandydatów do konkursu „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny”.
• Konkurs wskaże najciekawsze i najważniejsze rozwiązania, szczególnie warte biznesowej, medialnej i społecznej uwagi.
• Rozstrzygnięcie konkursu podczas XIII Kongresu Nowego Przemysłu.
Organizatorów konkursu z jednej strony interesują nowinki i rewolucje technologiczno-organizacyjne i ich efekty, z drugiej - także praktyczne wykorzystanie znanych już rozwiązań w nowy sposób, przez nowe podmioty lub też na dającą wielkie efekty skalę.

Można zgłaszać projekty dotyczące wytwarzania i dystrybucji energii, a także jej efektywnego wykorzystania u odbiorców finalnych wdrożone w latach 2015-2016. Może to być innowacja u producentów energii, niestereotypowa i wydajna inwestycja; może oszczędnościowy tryb zarządzania zużyciem energii w konkretnej firmie czy plan, zmierzający do samowystarczalności (OZE) w zaspokojeniu miejskich potrzeb oświetleniowych; albo też rewelacja w dziedzinie smart grid czy „zielony budynek”, śrubujący parametry oszczędzania energii. Przykłady można długo mnożyć…

Konkurs to swoiste rozwinięcie formuły przyznawanych od lat nagród „Nowy Impuls”, w których honorowane były firmy, instytucje i osoby, które wniosły do polskiej gospodarki i sektora paliwowo-energetycznego nową jakość, wyznaczały kierunki pozytywnych zmian. Tym razem poszerzono merytoryczny fundament przyznawania nagród, skupiono uwagę na efektywności projektów energetycznych i na „demokratyzacji” procedury zgłaszania kandydatur.

Propozycje konkretnych rozwiązań mogą bowiem w tym roku nadsyłać firmy (zarówno pomysłodawcy, wykonawcy, jak i klienci-użytkownicy), inwestorzy, decydujący się zasilić finansowo i organizacyjnie nowe pomysły, instytucje państwowe i samorządowe, zrzeszenia biznesowe, placówki naukowe, wreszcie indywidualni wynalazcy i projektodawcy.

Konkurs ogłosiliśmy w licznych portalach Grupy PTWP SA. To logiczne, bo projekty, pomysły i rozwiązania dotyczące efektywnego gospodarowania, zarządzania energią dotyczą bardzo wielu dziedzin naszej gospodarki i naszego życia - m.in. energetyki, przemysłu wydobywczego, spożywczego, chemii, motoryzacji, logistyki, rolnictwa, handlu, budownictwa, rynku zdrowia czy polityki prowadzonej przez samorządy. Najciekawsze z pomysłów zostaną opisane w wydawnictwach i portalach Grupy PTWP.

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.