PARTNER PORTALU
  • BGK

Za darmo Kolejami Dolnośląskimi w dni ze smogiem

  • aw/PAP    16 lutego 2018 - 10:32
Za darmo Kolejami Dolnośląskimi w dni ze smogiem
Informacje o darmowych przejazdach podróżni znajdą na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich oraz w mediach społecznościowych (Fot. : www.pasazer.utk.gov.pl).

Koleje Dolnośląskie w ramach walki ze smogiem wprowadzą bezpłatne przejazdy kolejowe dla właścicieli samochodów w obrębie Wrocławia w dni, kiedy wartość stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu przekroczy dopuszczalne normy.
Aby podróżować darmo razem ze współpasażerem, wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu z aktualnymi badaniami technicznymi.

Oferta regionalnego przewoźnika będzie obowiązywać w dni, kiedy prognozowana wartość stężenia pyłu PM10 przekroczy 141 mikrogramów na metr sześc. powietrza na obszarze aglomeracji wrocławskiej.

"Pasażerowie będą mogli korzystać z kolei aglomeracyjnej (czyli wszystkich stacji w granicach administracyjnych Wrocławia) do końca dnia wskazanego w komunikacie, czyli do godziny 23.59" - czytamy w informacji KD. Dodano, że informacje o darmowych przejazdach podróżni znajdą na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich oraz w mediach społecznościowych przewoźnika.

Członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak zaznaczył, że choć to nie spaliny samochodowe w głównej mierze przyczyniają się do złego stanu powietrza w miastach, to jednak pogarszają jego jakość.

"Jeżeli można w jakikolwiek sposób poprawić komfort życia w ramach aglomeracji wrocławskiej, choćby przez zmniejszenie liczby samochodów na ulicach, należy podjąć odpowiednie decyzje" - powiedział.

Podobna inicjatywę wprowadziły już Koleje Śląskie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.