"Zaadoptuj rzekę" z Klubem Gaja

Już po raz siódmy Klub Gaja organizuje akcję "Zaadoptuj rzekę", która ma nauczyć dzieci jak ważne jest dbanie o czystość rzek. W piątek odbył się happening promujący akcję; ekolodzy przygotowali wiele atrakcji i zabaw związanych z ochroną polskich rzek.
"Zaadoptuj rzekę" z Klubem Gaja
Tegoroczna edycja obejmuje trzy miasta: Katowice, Warszawę i Hel. Rozpoczęliśmy w Katowicach, ponieważ przez województwo śląskie płyną dwie najważniejsze polskie rzeki - Wisła i Odra, a skończymy na Helu, tam gdzie rzeka wpada do Bałtyku" - powiedział prezes Klubu Gaja Jacek Bożek.

W piątkowym happeningu promującym akcję wzięło udział około 170 dzieci z czterech szkół podstawowych. Czekały na nich różnorodne zabawy edukacyjne, warsztaty artystyczne, konkursy. Wszyscy uczestnicy imprezy dostali też słodycze - pierniki w kształcie łososia, który jest symbolem akcji.

Jak powiedział dziennikarzom Bożek, za trzy lata w UE zacznie obowiązywać Ramowa Dyrektywa Wodna, czyli nowe przepisy dotyczące polityki wodnej. Nakłada ona na kraje członkowskie m.in. obowiązek zrównoważonego korzystania z wód.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bardzo fajne są takie akcje i fajnie że bank PKO BP potrafi je wesprzeć, ja dzięki ich książeczkom SKO powoli uczę dziecka szacunku i umiejętności oszczędzania a takie akcje też super edukacyjnie działają na młodsze pokolenie.

jaka, 2012-07-08 14:50:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE