PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie wspiera edukację ekologiczną

  • AT    6 czerwca 2012 - 20:00
Zachodniopomorskie wspiera edukację ekologiczną

Województwo Zachodniopomorskie ogłosiło konkurs na wspieranie realizacji zadań publicznych z zakresu edukacji ekologicznej.
Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych oraz podmiotów realizujących zadania statutowe na terenie woj. zachodniopomorskiego z zakresu ochrony środowiska, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Głównym założeniem konkursu jest osiągnięcie poprawy stanu środowiska naturalnego poprzez czynne włączenie mieszkańców województwa zachodniopomorskiego w jego ochronę.

Tegoroczny otwarty konkurs ofert ukierunkowany jest na działania promujące proekologiczne zachowania ze szczególnym uwzględnieniem właściwej gospodarki odpadami.

Działaniami proekologicznymi mogą być festyny rodzinne, pikniki, konkursy, warsztaty, wystawy, konferencje, materiały edukacyjne itp.

- Tego typu przedsięwzięcia połączone ze zdobywaniem wiedzy są niezwykle trafnym sposobem edukacji ekologicznej i w przyszłości przyniosą wymierne korzyści - informuje Radosław Soćko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

W roku 2012 na dotacje celowe na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji organizacjom pozarządowym oraz podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w ramach zadania „Wdrażanie Programu Ochrony Środowiska” Wydział Ochrony Środowiska zaplanował kwotę 110 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.