PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie wydało grę planszową

  • BEZ    4 stycznia 2010 - 11:20
Zachodniopomorskie wydało grę planszową

Gry planszowe, puzzle i kolorowanki o tematyce ekologicznej wydał Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Urzędnicy z myślą o najmłodszych, opracowali i wydrukowali materiały edukacyjne promujące dbałość o walory przyrodnicze środowiska naturalnego. Gry planszowe i puzzle przedstawiają wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a książeczki edukacyjne i kolorowanki propagują właściwe zachowania w trosce o środowisko naturalne (oszczędzanie wody, energii, ochrona powietrza  i energia odnawialna, segregacja odpadów).

Treść opracowanych materiałów została dobrana w taki sposób, aby pobudzała do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania i brania odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Książeczki i kolorowanki będą sukcesywnie przekazywane (w I kwartale 2010 r.) do szkół podstawowych i przedszkoli na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Gry planszowe i puzzle będą przekazywane dzieciom w ramach konkursów pod patronatem Marszałka organizowanych przez różne instytucje. Pierwsze egzemplarze materiałów edukacyjnych zostały wręczone laureatom XV edycji konkursu Wiedzy o Szczecińskim Parku Krajobrazowym "Puszcza Bukowa" organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Zgodnie z zapisami Programu ochrony środowiska Województwa Zachodniopomorskiego, Wydział prowadzi działania zmierzające do podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył na ten cel kwotę 41.824 zł brutto z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na 2009 rok.

Wszystkie materiały edukacyjne będą opatrzone w logo województwa z dopiskiem „Zachodniopomorskie w trosce o środowisko naturalne”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.