PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamień torbę śmieci na witaminy

  • GK    22 sierpnia 2012 - 09:20
Zamień torbę śmieci na witaminy

Co zrobić by dostać torbę pełną świeżutkich, zdrowych owoców? Wystarczy 1 września w godz. 11.00-16.00 odwiedzić zieleniec przy Zamku Ujazdowskim w Warszawie i zabrać ze sobą trochę surowców wtórnych, np. plastiku, papieru czy metalu.
Akcja „Recykling daje owoce” odbywa się trzeci raz i każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców stolicy. W ubiegłym roku rozdano ponad tonę zdrowych upominków.

Zasady akcji są proste. Każdy, kto przyniesie makulaturę, szklane słoiki, butelki PET, opakowania z tworzyw sztucznych lub kartoniki po napojach w zamian otrzyma torebkę owoców.

– Chcemy w ten sposób z jednej strony zachęcić mieszkańców Warszawy do recyklingu, a z drugiej pokazać, że dbanie o środowisko wychodzi wszystkim na zdrowie. Tak jak jedzenie owoców – zachęca Dominik Dobrowolski, pomysłodawca i organizator akcji.

Odpady odbierze Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, które jest głównym partnerem i współorganizatorem przedsięwzięcia. Zebrane surowce wtórne zostaną przekazane recyklerom. Szkło, papier, plastik i metal to wartościowe surowce wtórne, które można na różne sposoby ponownie wykorzystać przerabiając na nowe wyroby. Przykładowo z butelek plastikowych produkowane są bluzy polarowe.

W ostatni wakacyjny weekend na najmłodszych uczestników akcji czeka także wiele innych atrakcji. Będą oni mogli m.in. wziąć udział w grze „Wędrówki wesołej mrówki”, która w żartobliwy i przystępny sposób przedstawia procesy zachodzące w kompostowniku.

W ramach kampanii „Zakochaj się w zielonej Warszawie”, organizowanej przez miasto stołeczne Warszawa, rozdawane będą również materiały informacyjne wyjaśniające zasady segregowania odpadów biodegradowalnych i zachęcające do ich powtórnego wykorzystania w postaci kompostu oraz przewodnik po ekologicznej uprawie ogrodu „Eko-sztuczki w ogrodzie”.

Głównym partnerem i współorganizatorem akcji jest MPO. Tegoroczna akcja organizowana jest w ramach projektu Zielony Jazdów, prowadzonego przez Centrum Sztuki Współczesnej przy Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Projekt wspierają: miasto stołeczne Warszawa oraz Tramwaje Warszawskie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.