PARTNER PORTALU
  • BGK

Zanieczyszczenie powietrza: apel prezydenta Bytomia w sprawie pieców

  • MIW    11 stycznia 2017 - 11:05
Zanieczyszczenie powietrza: apel prezydenta Bytomia w sprawie pieców
Raczej wątpliwe, by mieszkańcy Bytomia zrezygnowali ze stosowania pieców węglowych. (fot. pixabay.com)

• Prezydent Damian Bartyla zaapelował o rezygnację z używania urządzeń grzewczych, opalanych paliwem stałym, stanowiących dodatkowe źródło ogrzewania.
• To jego reakcja na utrzymujący się od kilku dni smog.
• Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki. Przypominają, że część mieszkańców nie dysponuje centralnym ogrzewaniem.
- W związku z wystąpieniem przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, w Strefie Aglomeracji Górnośląskiej, na terenie której znajduje się miasto Bytom, apeluję do mieszkańców o rezygnację z użytkowania urządzeń grzewczych, opalanych paliwem stałym, w tym węglem, drewnem, peletem itp., stanowiących dodatkowe źródło ogrzewania – taki apel wystosował na stronie internetowej Bytomia jego prezydent Damian Bartyla.

Sądząc po reakcji w mediach społecznościowych apel wywołał tyleż konsternacji, co ironicznych komentarzy. Internauci przypominają, że znaczna część śródmieścia Bytomia nie jest podpięta do sieci centralnego ogrzewania, a tamtejsi mieszkańcy po prostu zdani są na piece na paliwo stałe.

- A gdzie mam się na ten czas przynieść z rodziną? Może w UM zamieszkamy? – pyta się jeden z komentujących na facebokowym profilu Bytomia.

- A co mają zrobić osoby, które posiadają piec węglowy i nim ogrzewają swoje mieszkanie, włożyć do niego butlę gazową? – pyta się kolejny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Kris z. Bytomia, 2017-01-11 22:22:37

    Do danuta: sama sie skontroluj no obecnosc rozumu !
  • danuta, 2017-01-11 13:57:41

    Proszę o częstsze kontrole wszystkich mieszkań , które są opalane piecami.