PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbierają zużyte baterie w Sosnowcu

  • esosnowiec.pl (IK)    13 października 2011 - 11:30
Zbierają zużyte baterie w Sosnowcu

Ruszyła kolejna edycja konkursu o charakterze proekologicznym adresowanego do przedszkoli i szkół.
Hasło akcji brzmi „Zbieramy zużyte baterie”. Rywalizacja potrwa do 15 czerwca przyszłego roku. Do zdobycia nagrody pieniężne.

W konkursie może wziąć udział każda sosnowiecka placówka oświatowa poczynając od przedszkoli, a na szkołach ponadgimnazjalnych kończąc. Jedynym warunkiem jest złożenie formularza zgłoszeniowego stanowiącego załącznik do regulaminu konkursu wraz z kompletem potwierdzeń odbioru baterii przez Miejski Zakład Składowania Odpadów Sp. z o. o. w Sosnowcu.

Dokumenty należy dostarczyć do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Sosnowcu przy ul. Mościckiego 14, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 czerwca 2012 r.

Baterie powinny być zbierane do specjalnych pojemników ustawionych na terenie przedszkola lub szkoły. W przypadku braku pojemników do zbiórki baterii na terenie placówki lub konieczności ich wymiany ze względu na zły stan techniczny, zgłoszenia zapotrzebowania na pojemniki można dokonać pod numerami telefonów MZSO (263-47-23, 263-88-91) lub Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa sosnowieckiego UM (296-07-15, 296-04-26).

Po każdorazowym zapełnieniu pojemnika baterie będą odbierane z placówek przez Miejski Zakład Składowania Odpadów Sp. z o. o. w Sosnowcu (po uprzednim telefonicznym powiadomieniu na nr tel.: 263-47-23, 263-88-91). Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach: najlepsze przedszkole, które zbierze najwięcej kilogramów baterii w przeliczeniu na jednego przedszkolaka oraz najlepsza szkoła, która zbierze najwięcej kilogramów baterii w przeliczeniu na jednego ucznia (szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne).

Na zwycięzców w każdej kategorii czekają nagrody pieniężne w wysokości: 2000 zł za zajęcie I miejsca, 1500 zł za zajęcie II miejsca oraz 1000 zł za zajęcie III miejsca.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.