PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbiórka surowców wtórnych w Warszawie

  • AT    14 czerwca 2012 - 19:00
Zbiórka surowców wtórnych w Warszawie

– 24 czerwca, w ramach obchodów Dnia Ziemi w Warszawie zostanie otwarta mobilna Stena Ekostacja, czyli centrum zbiórki odpadów przeznaczonych do przetworzenia oraz stoiska edukacji i zabaw ekologicznych.
W tym roku, podczas festynu z okazji światowego Dnia Ziemi, Stena Recycling, lider w dziedzinie odzysku i przetwarzania surowców wtórnych, będzie odbierać makulaturę, butelki PET, plastikowe zabawki, puszki aluminiowe oraz drobny, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Wszyscy, którzy przyniosą takie odpady, otrzymają w zamian nasionka lub byliny różnych roślin według ustalonego przelicznika. Mobilna Ekostacja zostanie zlokalizowana na terenie parkingu RKS SKRA, z bezpośrednim wjazdem od ul. Wawelskiej.

„W odpowiedzi na sugestie uczestników ubiegłorocznej imprezy poszerzyliśmy  asortyment zbieranych w czasie akcji surowców wtórnych. Stare urządzenia zasilane prądem czy zużyte plastikowe butelki to bardzo korzystne dla recyklingu rodzaje odpadów, które mogą być włączane do ponownego obiegu. Po przetworzeniu stanowią bazę do produkcji nowych towarów, na przykład  z 35 butelek PET może powstać bluza typu polar.” - mówi Anna Nowakowska, Dyrektor Marketingu w Stena Recycling.

Na prawdziwych fanów recyklingu czeka wyjątkowa nagroda - rodzinny rejs dla dwóch dorosłych osób i dwójki dzieci do lat 14 „Szwecja w jeden dzień”.  Aby ją zdobyć należy wziąć udział w konkursie „Recyklingowe Zwierzęta Świata”.

Konkurs ma pobudzić wyobraźnię dzieci i rodziców. Przygotowane w domach eksponaty z surowców wtórnych należy przynieść na stoisko edukacyjne wraz z opisem i informacją o autorze. Po festynie organizator wybierze i nagrodzi najciekawszą pracę.

„W tym roku chcemy również zainspirować odwiedzających festyn Warszawiaków i pokazać im jak ciekawie i twórczo wykorzystać różne materiały. Dzięki temu budujemy świadomość, że w wielu zużytych przedmiotach tkwi także zaczątek ”drugiego życia”. – dodaje Anna Nowakowska, Dyrektor Marketingu w Stena Recycling.
 
Dla odwiedzających przygotowano także wiele innych atrakcji, m.in.: wspólne budowanie Pałacu Kultury i Odpadów, tworzenie latających EkoSmoków, kręcenie kołem ekozobowiązań i segregację surowców wtórnych na czas.

Chętni będą mogli również przyjrzeć się z bliska działaniu śmieciarki przeznaczonej do odbioru odpadów przeznaczonych do recyklingu, a także sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na zagadki w zabawie memorecykling.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.