PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielone domy w Trójmieście

  • RAF    30 marca 2010 - 13:40

Z początkiem kwietnia swą działalność rozpocznie Gdyńska Inicjatywa Klastrowa, powołana przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Wśród jej założeń jest m.in. wcielanie w życie idei zrównoważonego rozwoju oraz zielonego budownictwa. Pierwszy w Gdyni budynek typu „Green Building” otwarty zostanie już w maju.
Celem Gdyńskiej Inicjatywy Klastrowej jest połączenie przedsiębiorców we wspólnym działaniu w wybranych branżach – dysponujących już odpowiednim potencjałem oraz przydatnych dla rozwoju miasta.

W ramach inicjatywy przewidziane są między innymi takie przedsięwzięcia, jak:  okrągły stół przedsiębiorców i społeczności w sprawach zrównoważonego rozwoju (w maju 2010 r.); oficjalne otwarcie pierwszego w Gdyni, a piątego w Polsce, budynku przyjaznego środowisku typu „Green Building” (też maj 2010 r.); szkolenia z dziedziny funkcjonowania klastrów, parków przemysłowych i technologicznych oraz innych form kooperacji biznesu, a także nauki i samorządu oraz podjęcie prac nad uruchomieniem w Gdyni nowych kierunków studiów podyplomowych, związanych z doskonaleniem i dynamizacją działania przedsiębiorstw.

 - Twórcy Gdyńskiej Inicjatywy Klastrowej liczą, że koncepcje zrównoważonego rozwoju i zielonego budownictwa przyczynią się do podwyższenia komfortu życia w mieście - tłumaczy Joanna Grajter, rzecznik prasowa gdyńskiego magistratu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.