Zielone miasta – w stronę przyszłości, Ministerstwo Środowiska: konkurs dla zielonych miast

Ruszyła druga edycja konkursu Ministerstwa Środowiska „Zielone miasta – w stronę przyszłości!”. Resort szuka miast i gmin miejskich, które mogą pochwalić się ekologicznymi i nowatorskimi rozwiązaniami w infrastrukturze, a także poprawiają jakość życia mieszkańców.
Zielone miasta – w stronę przyszłości, Ministerstwo Środowiska: konkurs dla zielonych miast
Trwa druga edycja konkursu Ministerstwa Środowiska „Zielone miasta – w stronę przyszłości!”. Fot. lubuskie.pl

Celem konkursu „Zielone miasta – w stronę przyszłości!” jest upowszechnianie nowoczesnej i przyjaznej środowisku polityki miejskiej, a także promowanie działań zmierzających do zrównoważonego rozwoju miast.

Laureatami pierwszej edycji konkursu zostały Bydgoszcz, Chojnice, Gdańsk i Tczew.

Dla najlepszego miasta miano Zielonej Stolicy Europy

Mogą wziąć w nim udział miasta na prawach powiatu i gminy miejskie, których przedsięwzięcia lub inwestycje rozpoczęły się nie wcześniej niż w 2006 r., a zakończyły co najmniej 1 miesiąc przed złożeniem wniosku konkursowego.

W tym roku konkurs jest przeprowadzamy w następujących kategoriach:

Środowisko a zdrowie - przedsięwzięcia lub inwestycje, które bezpośrednio wpływają na zdrowie mieszkańców, w szczególności z dziedziny zrównoważonego transportu, zieleni w mieście i ochrony powietrza;

Oszczędzanie zasobów - przedsięwzięcia lub inwestycje, które wpływają na oszczędzanie zasobów naturalnych, w szczególności z dziedziny gospodarki wodno-ściekowej i ochrony wód, gospodarki odpadami, efektywności energetycznej;

Edukacja ekologiczna - przedsięwzięcia lub inwestycje edukacyjne promujące zachowania proekologiczne wśród mieszkańców.

Najlepsze rozwiązania w infrastrukturze miejskiej służące ochronie środowiska zostaną nagrodzone. Zwycięskie zielone miasta wezmą udział w wizycie studyjnej, podczas której ich przedstawiciele zapoznają się z działaniami inwestycyjnymi, jakie zostały wprowadzone przez ośrodki europejskie, które zdobyły miano Zielonej Stolicy Europy. 

Na zgłoszenia resort środowiska czeka do 12 października 2015 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Smart cities, zielona energetyka, projekty proekologiczne: artmetic.pl

artmetic ekonsulting, 2015-09-10 00:12:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE